تاریخ: ۲۰:۲۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
اتصال دو مجموعه به ناوگان سینمایی کشور/ حضور در فجر و پخش مستند «در برابر طوفان»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به تنوع برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان سینمایی حوزه هنری در این ایام گفت: این سازمان مقارن با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه مبارکه فجر چندین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به تنوع برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان سینمایی حوزه هنری در این ایام گفت: این سازمان مقارن با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در دهه مبارکه فجر چندین برنامه را تدارک دیده است؛ بهره برداری و بازگشایی دو مجموعه سینمایی در تهران و اصفهان و برنامه ریزی برای میزبانی گسترده از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از جمله این برنامه‌هاست.
 
وی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های سینمایی و ضرورت تسریع روند بازسازی سالن‌ها،
 
خاطرنشان کرد: طرح کلان «بازسازی، نوسازی و توسعه سالن های سینمایی در سطح کشور» از سوی سازمان سینمایی حوزه هنری به صورت جدی در حال پیگیری است و خوشبختانه، به‌زودی دو پروژه هم‌زمان با دهه مبارکه فجر بازگشایی می‌شوند.
 
عشیری با بیان اینکه «سینما بهمن» تهران هم‌زمان با نخستین روز جشنواره فجر میزبان مخاطبان جشنواره خواهد بود اضافه کرد: عملیات بازسازی «سینما بهمن» شامل: دکوراتیو، سالن انتظار، سالن‌ نمایش، کف پوش‌ها، صندلی‌ها و ارتقای سیستم‌های صوتی و تصویری و … صورت گرفته و هفته آینده رسما بازگشایی می‌شود.
 
وی با اشاره به پروژه بزرگ پردیس سینمایی «چهار باغ» در شهر اصفهان اظهار داشت: عملیات بازسازی، استحکام بخشی و مقاوم سازی سازه‌های پردیس سینمایی «چهارباغ» اصفهان به اتمام رسیده و اواخر بهمن ماه رسما، به ناوگان سینمایی حوزه هنری در سطح کشور متصل می شود.
 
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: پردیس سینمایی «چهار باغ» محصول بازسازی و استحکام‌بخشی و توسعه بر روی پیکره «سینما خانواده» دارای ۴ سالن سینمایی با ظرفیت ۷۸۰ صندلی است که در طبقه نخست آن یک سالن سینمایی با ۴۳۰ صندلی و در طبقه دوم ۲ سالن سینمایی با ظرفیت ۱۳۰ صندلی و یک سالن با ظرفیت ۸۰ صندلی و فضای کتابخانه و نمازخانه و مجهز به سیستم اطفای حریق و سایر امکانات جانبی است.
 
وی همچنین، از میزبانی سینماهای حوزه هنری در تهران و شهرهای مختلف از مخاطبان بزرگ ترین رویداد سینمایی کشور خبر داد و یادآور شد: حوزه هنری علاوه بر حضور آثارش در بخش مسابقه سودای سیمرغ جشنواره، با هفت سینما و ۱۲سالن سینمایی میزبان جشنواره فجر است؛ ضمن اینکه سینماهای دیگر حوزه در استان‌ها به این جمع اضافه می‌شوند.
 
به گفته وی، تاکنون میزبانی مجموعه سالن‌های سینمای آزادی، سینما استقلال، سینما سپیده با دو سالن و مجموعه سینمایی بهمن در تهران، سینما سعدی در شیراز، سنماهای فلسطین و ساحل در اصفهان قطعی شده است.
 
مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری همچنین، از آغاز پروژه «استعدادیابی و سوژه یابی کارگاهی» در استان های آذربایجان شرقی و غربی و استان اردبیل در هفته گرامیداشت دهه فجر اشاره کرد و ادامه داد: این طرح با هدف کشف و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای در این ایام کلید می‌خورد و روندش به مثابه یک برنامه بلندمدت از سوی سازمان سینمایی ادامه می‌یابد.
 
عشیری همچنین، از پخش مجموعه مستند «در برابر طوفان» کار مرکز مستند سوره و از محصولات سازمان سینمایی حوزه هنری در دهه مبارک فجر یاد کرد و گفت: این مجموعه مستند روایتگر سلطنت محمدرضاشاه پهلوى همراه با صدا و تصاویری که تاکنون ندیده اید از اعماق تاریخ، به زودى از شبکه‌هاى سیما پخش می‌شود.  
 

این مطلبو از دست ندید!  لاک پشت در خطر انقراض، قربانی یک صندلی ساحلی + عکس ها