گروه: بلیط
تاریخ: ۲:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
ابزارها سینماهای گلستان بروز می شود؟/تعداد سالن ها دیگر جوابگوی احتیاج تماشاچیان نیست

  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛ پیشرفت های اندکی و کیفی سینماها اعم از ورود تکنولوژی جدید در ساخت واکران فیلم ها و سالن های سینما طی این سالها در جذب بیننده مؤثر بوده هست. در استان  گلستان نیز در اوایل دهه ۴۰ دو سینما در […]

  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛

پیشرفت های اندکی و کیفی سینماها اعم از ورود تکنولوژی جدید در ساخت واکران فیلم ها و سالن های سینما طی این سالها در جذب بیننده مؤثر بوده هست.

در استان  گلستان نیز در اوایل دهه ۴۰ دو سینما در مرکز استان بازنمایی و به اکران فیلم های به روز کشور پرداخته  و علاقه مندان نیز از اکران فیلم ها استقبال می کردند، سینماهایی که همچنان پا برجاست.

 

  تعداد کم سالن های فعال سینما و به روز نبودن ابزارها از مشکلات سینماهای گلستان است  
مشکلات سینما‌های استان گلستان مردی که در برابر سینما ایستاده بود گفت:  طبق معمول هفته‌ای یکبار به اتفاق خانواده به سینما میرویم.

آقایی که برای تماشای فیلم آمده بود از مشکلات سالن‌های سینما گفت: در فصل گرما و سرما سامانه تهویه آن مناسب نیست و  خوب کار نمی‌کند.
خانمی که در انتظار اکران فیلم بود به  خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگرگان؛ گفت: فراوان به سینما می روم و طبق معمول صندلی‌ها و سالن آن قدیمی هست.   تعداد کم سالن های فعال سینما و به روز نبودن ابزارها از مشکلات سینماهای گلستان است       مردی که با همسرش برای تماشای فیلم آمده بودند گفت: سرویس‌های بهداشتی بیشتر سینما‌ها نامناسب هست و بعضی هم پارکینگ ندارد.
کاشفی مدیرامور سینمایی حوزه هنری گلستان در صحبت با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگرگان؛ ؛گفت:  در سطح استان ۴ سینمای فعال داریم که در سینمای عصر جدید گرگان ۲ سالن، ۲۲ بهمن گرگان ۲ سالن، بهمن آزاد شهر یک سالن و هجرت گنبدکاووس ۱ سالن فیلم اکران می‌شود.

وی در مورد مشکلات سینما‌ها گفت: مشکل پارکینگ درست هست و سینما عصر جدید جدیدا بازسازی شده و در سینما هجرت گنبد کاووس هم اقداماتی برای مبدل شدن به پردیس در حال انجام هست.
پلمب یکی از سینما‌های گلستان عباسی مدیر سینما ۲۲ بهمن گرگان در صحبت با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگرگان؛ پلمب یکی از سینما‌های گلستان عباسی مدیر سینما ۲۲ بهمن گرگان در صحبت با خبرنگار؛گفت: سبب پلمب این سینما نبود استحکام و امنیت لازم و علاوه بر این حفاظ راه پله‌ها و سامانه حریق بود که بعد از رفع کردن نواقص دوباره این سینما فعال گردید.   تعداد کم سالن های فعال سینما و به روز نبودن ابزارها از مشکلات سینماهای گلستان است   استقبال کم شهروندان از سینما چند مرتبه به سینما‌های استان سر زدیم و در بیشتر مورد ها بخش بسیاری از سالن تهی بود.

مدیر یکی از سینما‌های گرگان گفت: با بوجود آمدن تلویزیون و اینترنت استقبال مردم کسرشده هست و آمدن آن‌ها به سینما که جای فرهنگی و سالمی برای تفریح هست باعث رونق سالن‌ها و افزایش بودجه می گردد.
کاشفی مدیرامور سینمایی حوزه هنری گلستان با اشاره به قبض یکی از این سینما‌ها گفت: قبض ۲۸ روزه فروش بلیط این سینما نشان از استقبال کم شهروندان دارد. پیشنهادات شهروندان برای رونق سینما نوجوانی به  خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگرگان؛ پیشنهادات شهروندان برای رونق سینما نوجوانی به  گفت:  اگر محیط سینما را جذاب‌تر کنند و کیفیت فیلم‌ها افزایش دهند استقبال زیادتر می گردد.   تعداد کم سالن های فعال سینما و به روز نبودن ابزارها از مشکلات سینماهای گلستان است
کاشفی مدیرامور سینمایی حوزه هنری گلستان در جواب به این مبحث گفت: در همه کشور سه شنبه‌ها بلیط سینما نیم بها و در استان ما شنبه‌ها نیز فیلم‌ها نصف نرخ اکران می گردد.
وی با اشاره به کارهای حوزه هنری برای رونق سینما‌ها گفت: موسسه بهمن سبز و حوزه هنری علاوه بر اکران فیلم این حق را دارند که در مورد فضا‌های موجود در لابی سینما و کرایه سالن اقداماتی انجام و اشتغال زایی کنند. نبودن یا غیر فعال بودن سینما در چند شهرستان استان

این مطلبو از دست ندید!  توضیح درباره اجرای تئاتر‌های لاکچری و احتمال ورود سرمایه مشکوک به هنر نمایش/ باندبازی به سالن‌های تئاتر رسید؟/ تشریح چارچوب قانونی نظارت بر محتوای آثار نمایشی

نبودن یا غیر فعال بودن سینما در چند شهرستان استان شهرستان آق‌قلا در شمال استان گلستان و در كنار رودخانه گرگانرود واقع شده  و  بیشتر از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد اما در آن سینمایی برای استفاده شهروندان وجود ندارد.

شهروند ترکمنی به  خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگرگان؛ گفت: در شهرستان آق قلا سینما نداریم و برای دیدن فیلم باید به گرگان برویم که همیشه برایمان مقدور نیست.   تعداد کم سالن های فعال سینما و به روز نبودن ابزارها از مشکلات سینماهای گلستان است   شهروند دیگری گفت: چند سال پیش قرار بود سینمایی در آق قلا بازنمایی گردد که تاکنون این اتفاق نیافتاده هست.  
شهروندی در علی آباد گفت: اینجا سالن سینما وجود دارد، اما مخروبه شده و ما سال‌ها در شهرمان سینمایی نبود که برویم.
پسر نوجوانی در نزدیک سینمای تازه ایجاد شده گفت: بعد از سال‌ها جدیدا سینما ارشاد باز شده که ابزارها آن هم خیلی بروز نیست.

کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد گلستان در مورد شهرستان‌هایی مثل مراوه تپه، کلاله، گمیشان که سینما ندارند در صحبت با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگرگان؛   تعداد کم سالن های فعال سینما و به روز نبودن ابزارها از مشکلات سینماهای گلستان است   ایجاد سینمای روباز در شهرستان‌های محروم کشمیری دنبال کرد: اگر مسئولین شهر‌های محروم درخواست بدهند امکان ایجاد سینمای روباز وجود دارد و ما توان داریم امکاناتی مثل سرور و پرده سینما را تامین کرده تا بتوانند فیلم‌های به روز را آن جا نشان دهند.

وی اضافه کرد: به مدد حوزه هنری و ارشاد امکان واگذاری سینما‌های کهنه به اشخاص برای سرمایه گذاری وجود دارد.

  گزارش از فاطمه حمزه