گروه: سیاست
تاریخ: ۲۱:۰۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
ابتدا باید آزمایش موشک بالستیک توسط ایران تأیید شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی ادعای آمریکایی‌ها در خصوص آزمایش یک موشک بالستیک در ایران، در پشت درهای بسته در حال مذاکره‌اند و هنوز نتیجه نشست مشخص نیست. با این حال «متیو رایکرافت» نماینده انگلیس در شورای امنیت دقائقی پیش […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی ادعای آمریکایی‌ها در خصوص آزمایش یک موشک بالستیک در ایران، در پشت درهای بسته در حال مذاکره‌اند و هنوز نتیجه نشست مشخص نیست.

با این حال «متیو رایکرافت» نماینده انگلیس در شورای امنیت دقائقی پیش از ورود به جلسه، با انتشار بیانیه‌ای، از توقعات تحقق‌نیافته امضاءکنندگان برجام از ایران سخن گفته است.

بنا به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه خبری «تی‌آرتی» ترکیه، در بیانیه رایکرافت آمده است: «ما به هنگام امضای برجام، می‌خواستیم که ایران به کشوری مقبول (در جامعه بین‌الملل) مسئول و شریکی منطقه‌ای تبدیل شود.»

مذاکره‌کنندگان ایرانی دخیل در برجام بارها گفته بودند که توافق هسته‌ای ارتباطی به مسائل غیرهسته‌ای و مخصوصاً توان دفاعی ایران ندارد.

در حال تکمیل …