گروه: زنان
تاریخ: ۱۴:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
آیین خطبه خوانی حضرت زینب در سنندج برگزار گردید + عکس

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به نقل از آفتاب دل،   وی گفت: بعد از ۱۴۰۰ سال، امروزه حس می کنیم که خطبه خوانی حضرت زینب در حالت مظلومیت و با تمام ی غم هایی بر آن حضرت تحمیل گردید بعنوان یک احتیاج ضروری هست که در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به نقل از آفتاب دل،

 

وی گفت: بعد از ۱۴۰۰ سال، امروزه حس می کنیم که خطبه خوانی حضرت زینب در حالت مظلومیت و با تمام ی غم هایی بر آن حضرت تحمیل گردید بعنوان یک احتیاج ضروری هست که در این چنین مجالسی معنویت ببخشد.

سرهنگ رحیمی زاده گفت: هدف از اعمال این برنامه تصریح شخصیت سیاسی و دینی و الهی حضرت زینب (س) به عنوان الگوی زیاد شایسته برای زنان جامعه هست.

حضرت زینب به سبب بصیرت و شرائط شناسی که داشتند به این درجه و جایگاه رسیدند

 

وی هدف از بازخوانی خطبه های حضرت زینب (س) را تصریح نقش آن در پیوستهی قیام کربلا و محافظت ارزشهای دینی و اعتقادی در سطح جامعه خانم ها دانست و اظهارداشت: شناساندن نقش منحصر به فرد حضرت زینب به عنوان الگوی سیاسی اجتماعی و مشیی خانم ها دنیا و علاوه بر این تبعیت از شخصیت مقاوم، تمام، اعتقادی و دینی انقلابی حضرت زینب سلام الله علیها در بازخوانی خطبه های حضرت ضروری هست مورد دقت قرار گیرد.

 

وی اظهار داشت: حضرت زینب(س) نه بخاطر اینکه فرزند امام بودند لکن به سبب بصیرت و شرائط شناسی که داشتند به این درجه و جایگاه آمدند.