گروه: ورزش
تاریخ: ۱۹:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک،  با اشاره به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام اردوگاه فکری، حقوقی و سیاستگذاری انقلاب اسلامی برای قوت بخشی به تصمیمات نظام است، اظهار داشت: این نهاد انقلابی یک مجمع قدرتمند فراجناحی و متشکل از سیاست‌گذاران […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک،  با اشاره به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام اردوگاه فکری، حقوقی و سیاستگذاری انقلاب اسلامی برای قوت بخشی به تصمیمات نظام است، اظهار داشت: این نهاد انقلابی یک مجمع قدرتمند فراجناحی و متشکل از سیاست‌گذاران و نخبه‌های فکری و سیاسی کشور است و وظایف سنگینی از سوی قانون اساسی و مقام معظم رهبری به آن محول شده است. 

وی افزود:  نظارت بر عملکرد ارکان نظام براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی، انسجام بیشتر بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی، سیاست‌گذاری به منظور دست‌یابی به اهداف و آرمان‌های انقلاب از وظایف مهم و اصلی این نهاد انقلابی است. رهبر معظم انقلاب در احکام جدیدشان تعدادی از سیاست‌گذاران با تجربه انقلاب را به منظور عضویت در دوره ششم این مجمع انتخاب کرده‌اند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تبریک فرارسیدن هفته دولت گفت: هفته دولت فرصت مغتنمی به منظور معرفی دستاوردها و خدمات دولت به مردم است که باید از آن به‌درستی بهره برد و همانگونه که شهیدان رجایی و باهنر بزرگترین الگوی خدمت‌گذاری در جامعه ایران اسلامی هستند مسئولان نظام هم باید سیره این دو شهید بزرگوار را چراغ راه خود قرار دهند. 

وی ادامه داد: دولتمردان و نمایندگان مردم باید بدانند که رفتار و عملکرد آن‌ها همیشه و در همه جا مورد توجه مردم است و باید با تمام وجود در راستای توسعه و آبادنی کشور چه در امور داخلی و چه در امور بین الملل گام بردارند. 

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: در کودتای ۲۸ مرداد  آمریکای جنایتکار و انگلستان با حمایت از محمدرضا شاه پهلوی دولت مصدق را سرکوب و برای ۲۵ سال دیگر ملت ایران را اسیر استبداد و سلطه‌طلبی خود کرد. 

آیت‌الله دری نجف آبادی عنوان کرد: 31 مرداد و روز صنایع دفاعی است که اقتدار و عظمت امروز ایران اسلامی در این روزها مرهون جانفشانی و ایثارگری‌های نیروهای مسلح و متفکران صنایع دفاعی کشور است.