گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۶:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
آیا ویزای گرین کارت ایالات متحده دروازه ای برای ورود تروریست ها به این کشور است؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   به نقل از خبرگزاری رویترز؛ طرح قرعه کشی ویزای گرین کارت ایالات متحده پس از هجوم تروریستی به نیویورک در ماه اکتبر اکثر از پیش مورد ارزیابی و تحقیق قرار گرفته هست. سایبوف […]

آیا ویزای گرین کارت ایالات متحده دروازه ای برای ورود تروریست ها به این کشور است؟به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   به نقل از خبرگزاری رویترز؛ طرح قرعه کشی ویزای گرین کارت ایالات متحده پس از هجوم تروریستی به نیویورک در ماه اکتبر اکثر از پیش مورد ارزیابی و تحقیق قرار گرفته هست.

سایبوف من جمله مهاجرانی بود که با دریافت ویزای گرین کارت، اذن ورود و اقامت در ایالات متحده را به دست آورده بود. او پیش از ورود به این کشور رابطه ای با گروه های تروریستی نداشت و در ایالات متحده بود که به افکار تندرو گری جذب گردید و به خدمت گروه های تروریستی سود.

چند روز پیش از هجوم تروریستی نیویورک نیز، دادگاهی در ایالات متحده «عبدالرسول جورابوف»– از دیگر شهروندان ازبک تبار آمریکایی که با برنده شده ویزای ایالات متحده به این کشور کوچ کرده بود—را به اتهام رابطه با گروه های تروریستی به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.

«

« «

با این وجود، مقامات آمریکایی به جای ردیابی ریشه گروه های تکفیری در ایالات متحده، اهتمام بر این داشته اند تا طرح قرعه کشی ویزای گرین کارت را ارزیابی کنند.آآنها معتقدند، اعضای گروه های تروریستی توان دارند از مسیر برنده شدن این ویزا به راحتی وارد ایالات متحده گردند. آ آنان حتی توان دارند درکنار سوء بکارگیری از اشخاص دیگر که موفق به دریافت ویزای گرین کارت شده اند، اقامت در این کشور را به دست آورند. به عبارت دیگر، کنترل اشخاصی که از بیرون وارد ایالات متحده می گردند به مراتب سخت تر از ردیابی اعضای گروه های تکفیری در داخل آمریکاست!

به عبارت دیگر، کنترل اشخاصی که از بیرون وارد ایالات متحده می گردند به مراتب سخت تر از ردیابی اعضای گروه های تکفیری در داخل آمریکاست! علاوه بر این، ریاست جمهور ایالات متحده که یکی از رد کنندگان کوچ هست در صدد اتفاقات تروریستی در ایالات متحده برخورداری پایبندی گردید نهایت کوشش خود را برای لغو طرح قرعه کشی گرین کارت ایالات متحده انجام دهد. او علاوه بر این از کنگره خواست تا اموری ضروری در زمینه لغو یا اصلاح طرح قرعه کشی گرین کارت را انجام دهند.

با وجود اموری ترامپ و کنگره، گمانه خانمی ها در مورد اینکه آیا لغو طرح قرعه کشی گرین کارت ایالات متحده توان دارد مانع از فعالیت گروه های تروریستی در این کشور– که اکثر از یک سوم جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند—شوند، ادامه دارد.

طرح قرعه کشی ویزای گرین کارت ایالات متحده برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ تصویب گردید.