تاریخ: ۱۳:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
آیا سرامیک سلامتی بدن را تهدید می کند؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرش های دستباف این محصول دست هنرمندان ایرانی که با نخ های پشمی یا ابریشمی و رنگ های طبیعی، زینت بخش خانه ها بود اندک اندک جای خود را به فرش های ماشینی با نخ ها و مواد شیمیایی دادند و خواص و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرش های دستباف این محصول دست هنرمندان ایرانی که با نخ های پشمی یا ابریشمی و رنگ های طبیعی، زینت بخش خانه ها بود اندک اندک جای خود را به فرش های ماشینی با نخ ها و مواد شیمیایی دادند و خواص و فواید نشستن بر روی فرش های دستی جایگزین مضرات و عارضه ها فرش های ماشینی شده هست.

آیا سرامیک سلامتی بدن را تهدید می کند؟

زیادتر بخوانید : شایع ترین سرطان در میان زنان چیست؟

 کم کم فرش های ماشینی نیز جای خود را به کف پوش های امروزی داد که من جمله رایج ترین این کف پوش‌ها، سرامیک هایی می باشند که همانطور که در گذشته داشتن فرش های دستباف اعتبار شمرده می شد، امروزه استفاده از این سرامیک ها اعتبار و کلاس آپارتمان ها به حساب می آیند!

طبیعت سرامیک و سنگ سرد هست و راه رفتن بر روی آنها، مخصوصاً برای کودکان عارضه ها بدی دارد و برای مفاصل بسیار مضر هست. کف پا اندام مهمی هست و سرد و گرمی که از کف پا عارض می گردد، اثرها مهمی روی اعضای بدن می گذارد و سرد شدن کف پا خیلی مضرتر از سردی کف دست ها و سایر اندام ها هست.

تذکر

– – در پوشش کف منازلتان حتماً از فرش دستباف استفاده کنید، چون طبیعت گرم دارد و راه رفتن و یا چهار دست و پا رفتن و غلت خوردن کودکان روی آن، برایشان نه فقط ضرری ندارد، لکن بسیار مطلوب تر هست.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸|حوض سلطان قم؛ بزرگ‌ترین آینه طبیعی کشور+تصاویر

– زیادی از خانواده ها هر چند سال یک بار فرش های ماشینی را عوض می کنند که هزینه گزافی داشته و در حقیقت پولی که در سال بابت خرید فرش هزینه شده هست، هیچ رشدی نداشته و کاملاً استفاده شده هست، در حالی که با خرید یک فرش دستباف با گذشت زمان به نرخ آن اضافه می گردد. در حقیقت فرش دستباف مبدل به یک سرمایه برای خانواده می گردد.

–اگر درآمد خانواده مان آن قدر نیست که تمام خانه را بتوانیم با فرش دستباف مفروش کنیم، لااقل قسمت‌هایی که زیادتر در فراروی تردد، نشستن و خوابیدن هست را با قالیچه های دستباف کوچک مفروش کنیم.

–از نشستن و راه رفتن با پای لخت روی سرامیک جداً اجتناب کنید و مواظب باشید، کودکانتان که چهار دست و پا حرکت را شروع نموده اند روی سرامیک سرد قرار نگیرند چون اثرها بسیار بدی در رشد اندام ها و مفاصلشان دارد.

–اگر منزلتان سرامیک هست، توان دارید در فصل سرما، جوراب نخی، پنبه ای یا پشمی پا کنید و یا دمپایی بپوشید تا از آثار مضر سرما کم گردد.

– – کف پوش های از جنس پارکت های با طرح چوب، نسبت به سرامیک از سردی کمتری بهره مند می باشند.

مرجع: تبیان