گروه: زنان
تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
«آوای زلزله» قصر شیرین را به کوخ اندوه مبدل کرد

آشفتگی آدم را غافلگیر می‌کند و زندگانی را با تنش همراه می‌سازد. زمین زنده هست و نفس می‌کشد و گاهی زنده بودنش را این‌گونه به رخ می‌کشد، قلب زمین در حال تپیدن هست و این قسمتی از طبیعت هست و برای بقای دنیا ضروری هست. یک جامعه آگاه و مطمئن به‌جای قهر از زلزله با […]

آشفتگی آدم را غافلگیر می‌کند و زندگانی را با تنش همراه می‌سازد.

زمین زنده هست و نفس می‌کشد و گاهی زنده بودنش را این‌گونه به رخ می‌کشد، قلب زمین در حال تپیدن هست و این قسمتی از طبیعت هست و برای بقای دنیا ضروری هست.

یک جامعه آگاه و مطمئن به‌جای قهر از زلزله با آن آشتی می‌کند و آن را به عنوان قسمتی از واقعیت طبیعی می‌پذیرد.

حوالی ساعت ۲۲ یکشنبه بود که شهرهایی از مناطق غربی کشورمان بویژه در استان کرمانشاه لرزید؛ زلزله‌ای ۷.۳ ۳ ریشتری که موجب گردید منزل های  هموطنانمان بلرزد در این بین شاید دلهایشان زیادتر از منزل ها لرزید و سقف ها بر سر شان آوار گردید و “آوای زلزله” اینچنین قصر شیرین را به کوخ اندوه مبدل کرد.

در حقیقت با آنکه ایران جزو ۱۰ کشور زلزله‌خیز دنیا هست، با تأسف در حوزه اداره آشفتگی و ساختار آن تاکنون در گام اولیه در جا می‌زند و این را از اتفاقات گونانی که در کشور به واقع شدن می پیوندد می توان فهمید این زلزله در حالی در کشور به واقع شدن ملحق شد که شهرهای غربی نزدیک به محور زلزله قرار داشتند.

می‌بایست به زندگانی تفکر کنند و این پژوهشگر نخواهد نشد جز با مشارکت و پشتیبانی دولت، بخش‌های امدادی و سازمان‌های غیردولتی و دست‌اندرکاران جایی که کارشان دخالت مناسب‌ در آشفتگی زلزله هست.

در کشور ما به سبب نبود ساختار مشخص اداره آشفتگی در حوزه پیشگیری و خلال زلزله، کمتر کارهایی تا هم حالا انجام شده هست.

مسئولان کشورمان ضروری هست یکبار برای همواره با برنامه ریزی درست و عملیاتی نمودن این برنامه ها گامی بنیادی در جهت استحکام قسمتی سازه های متزلزل کشورمان در برابر زلزله باشند.