تاریخ: ۱۳:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
آمیزه ای از تئاتر و ادبیات در «ما برای همیشه در قطب می مانیم»

خبرگزاری فارس ـ شهرام خرازی ها(منتقد تئاتر و عضو محور منتقدان تئاتر) در مورد نمایش «ما برای همیشه در قطب می مانیم» به کارگردانی رحیم نوروزی اینطور درج کرد: برخی نمایش‌ها تئاتر مطلق نیستند یعنی به طور تام به عالم تئاتر اختصاص ندارند لکن آمیزه‌ای از تئاتر و ادبیات می باشند. نمایش «ما برای همیشه […]

خبرگزاری فارس ـ شهرام خرازی ها(منتقد تئاتر و عضو محور منتقدان تئاتر) در مورد نمایش «ما برای همیشه در قطب می مانیم» به کارگردانی رحیم نوروزی اینطور درج کرد:

برخی نمایش‌ها تئاتر مطلق نیستند یعنی به طور تام به عالم تئاتر اختصاص ندارند لکن آمیزه‌ای از تئاتر و ادبیات می باشند. نمایش «ما برای همیشه در قطب می‌مانیم» یک تئاتر خالص نیست، شعر تئاتر شده و تئاتر شعر شده هست.

این نمایش در واقع اختصاص خاطر به جهان تئاتر ندارد از ادبیات برمی‌خیزد و در صحنه به قالب تئاتر در می‌آید و آمیزه تام صحیح از رنگ، نور، طرح، اکت، ژست، فیگور و ایست هست.

به دیدگاه می‌رسد کارگردان خیلی مطلوب توانسته بازیگران را هدایت کند و این زحمت تام مشهود هست و تک تک بازیگران روی اکت‌ها کار کردند ورود و خارج شدن ها به هنگام و به جا صورت گرفته و تماشاگر را گیج نمی‌کند درکنار اینکه داستان را مطلوب فهم و دریافت می‌کند.

.

جا داشت کارگردان قدری روی نورپردازی کار کند،جای نورهای تک رنگ موضعی در این کار تهی هست من تفکر می‌کنم اگر با این نورها کار می‌شد حاصل کار خوب تر از آب در می آمد و جلوه بصری خوب تری داشت، درکنار اینکه طراحی لباس و چهره‌پردازی خیلی مطلوب بود در این کار گریم به دیدگاه می‌رسد خود یکی از بازیگران نمایش هست یعنی انگار نقش هنرپیشه را دارد ، چقدر طراحی لباس‌ها و چهره ها به هنرمندان در فهم خوب تر نقش مساعدت کرده بود.

این مطلبو از دست ندید!  مشارکت آموزش و پرورش با مافیای کنکور در نابود شدن طبیعت +فیلم

این کار از آن دست تئاترهایی هست که تجلی یک کار تیمی منسجم هست و تنها به ادبیات راه نمی‌برد و ریشه در ادبیات مطلق ندارد لکن ریشه در نقاشی هم دارد خیلی صحنه‌های کار از تابلوهای نقاشی زیبای کلاسیک برمی خیزد و ریشه در آنان دارد و ما را به یاد آنان می‌اندازد و حتی ردپای هنر عکاسی هم در آن دیده می‌شود.

من رؤیای موفقیت برای همه عوامل اعمالی کار دارم، یکی از انگشت شمار اقداماتی بود که موضوع و فرم تام با هم آمیخته و نشانه یک کار منسجم نمایشی بود.