تاریخ: ۱۹:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
آموزش مسواک زدن صحیح

آ   محققان به هیچ نوع توافق روشنی بین این مراجع متفاوت نرسیده‌اند و این عدم توافق بین این شرکتها درباره شیوه درست مسواک زدن دلواپس کننده هست.   اوبری شیهام پروفسور بازنشسته تندرستی عمومی دندان و نویسنده مقاله می‌گوید” اگر مردم از انستیتو دندانپزشکی یک سخن بشنوند و از شرکتهای تولید خمیر دندان سخن […]

آ

 

محققان به هیچ نوع توافق روشنی بین این مراجع متفاوت نرسیده‌اند و این عدم توافق بین این شرکتها درباره شیوه درست مسواک زدن دلواپس کننده هست.

 

اوبری شیهام پروفسور بازنشسته تندرستی عمومی دندان و نویسنده مقاله می‌گوید” اگر مردم از انستیتو دندانپزشکی یک سخن بشنوند و از شرکتهای تولید خمیر دندان سخن دیگر و کمپانیهای تولید مسواک هم سخن خودشان را بزنند، این همه تناقض در گفتار آنان را گیج خواهد کرد و نمی‌توانند بفهمند که خوب ترین شیوه مسواک زدن چیست.

 

        انستیتوهای دندانپزشکی ضروری هست که درباره خوب ترین شیوه مسواک زدن با هم به توافق برسند. نکته دلواپس کننده این هست که روشهای ایده شده این شرکتها مثل آن روشهایی نیست که در کتابهای دندانپزشکی آمده‌اند. مدارکی هم دال بر اینکه روشهای پیچیده مسواک زدن خوب تر از روشهای آسان می باشند وجود ندارد.

 

سفارش پروفسور شیهام این هست “با حرکات افقی آسان و با نگه داشتن مسواک در حالت ۴۵ درجه دندانهایتان را مسواک بزنید. از مسواک زدن گردیدید دندانها اجتناب کنید و مسواک را مثل یک مداد در دستتان نگه دارید.

این مطلبو از دست ندید!  پيام نوروزی استاندار همدان

 

        نکته ظریفی در مسواک زدن پس از خوردن شیرینی و نوشیدنیهای شیرین وجود دارد.

 

پیشنهادات بحث برانگیزی که از سوی شرکتها و سازمانهای متفاوت طرح شده هست احتیاج به تحقیق درباره کارآمد بودن روشهای متفاوت مسواک زدن را ضروری می‌کند.

 آموزش مسواک زدن صحیح

  در حال حاضر سفارش متخصص ها در ” پایه علمی اموزش تندرستی دندان” این هست که شیوه آسان مسواک دندان زیاد آسان بوده و دیگر احتیاجی به یادگیری و استفاده از روشهای پیچیده مسواک زدن نیست.

 

سفارش من به بیمارانم درباره مسواک زدن این هست که زیادتر روی نقاطی تمرکز کنند که احتمال تجمع پلاکها در آن بخش ها زیادتر است- بر بر اساس مرسوم مکان تلاقی دندان و لثه- و از حرکات آرام برای مسواک زدن استفاده کنند”.

 

 

چیزی که من احساس می‌کنم ما به آن احتیاج داریم تحقیق درباره آسانترین، موثرترین و ایمن ترین شیوه مسواک زدن هست.

 

منبع: بهداشت نیوز