گروه: آشپزی
تاریخ: ۳:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  ترشی ذرت یا ترشی بلال یکی از ترشی تزیینی ایرانی است که به دلیل ظاهر زیبایش بیشتر برای تزیین غذا‌ها تهیه می‌شود. البته باید بدانید که این ترشی علاوه بر اینکه ظاهر بسیار زیبایی دارد طعم بسیار خاص و خوشمزه‌ای نیز دارد. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  ترشی ذرت یا ترشی بلال یکی از ترشی تزیینی ایرانی است که به دلیل ظاهر زیبایش بیشتر برای تزیین غذا‌ها تهیه می‌شود. البته باید بدانید که این ترشی علاوه بر اینکه ظاهر بسیار زیبایی دارد طعم بسیار خاص و خوشمزه‌ای نیز دارد.

آموزش طرز تهیه ترشی ذرت

مواد لازم برای ترشی ذرت:
ذرت یک لیوان
پیاز متوسط ۱ عدد
نمک یک قاشق غذاخوری
سیر دو حبه
فلفل دلمه‌ای یک عدد
سرکه سه چهارم ظرف ترشی
خیار یک عدد
گوجه یک عدد
فلفل قرمز یک قاشق چایخوری
زردچوبه یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه ترشی ذرت:

ابتدا ذرت یخ زده را در جایی گذاشته تا گرم شود و بعد پیاز را حلقه حلقه خرد کنید و حبه‌های سیر را سه قسمت کنید و فلفل دلمه‌ای را به اندازه‌های دلخواه خرد کنید و خیار و گوجه را رنده کنید و فلفل و نمک و زردچوبه را هم اضافه کنید و با ذرت مخلوط کنید و هم بزنید.

این مطلبو از دست ندید!  فناوری نانو تازگی غذا‌ها را با گوشی هوشمند خبر می‌دهد

به اندازه دو سوم ظرفی که می‌خواهید ترشی درست کنید سرکه اضافه کنید و بعد آب را به مقدار یک سوم ظرف اضافه کنید و با مواد مخلوط کنید روی شعله به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید تا بجوشد تا کمی نرم شود و بعد بگذارید خنک شود و بعد درون طرف ترشی بریزید و درش را خوب ببندید تا هوا نفوذ نکند و بعد در جایی خنک نگهداری کنید.

منبع:عصر ایران