تاریخ: ۱۴:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
آموزش سریع تمرینات نظامی با تحریک مغزی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، آموزش یا به عبارت دیگر یادگیری صحیح برخی از اصول مورد نیاز در ارتش مثل مهارت‌های حفظ امنیت ملی و اطلاعات، صحبت به چند زبان خارجی و حتی تک تیراندازی به چند سال زمان نیاز دارد. سازمان دارپا قصد دارد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، آموزش یا به عبارت دیگر یادگیری صحیح برخی از اصول مورد نیاز در ارتش مثل مهارت‌های حفظ امنیت ملی و اطلاعات، صحبت به چند زبان خارجی و حتی تک تیراندازی به چند سال زمان نیاز دارد.

سازمان دارپا قصد دارد با استفاده از فناوری تحریک مغز، توانایی یادگیری نیروی‌های نظامی تازه‌کار را پس از چهار سال دوره آموزشی حداقل ۳۰ درصد افزایش دهد.

این مطالعه احتمالا همزمان بر روی سربازان داوطلب و حیوانات آزمایشگاهی انجام خواهد شد، هرچند که دارپا هنوز جزئیات این قرارداد تحقیقاتی را افشاء نکرده است.

ورود به عرصه تحریک الکتریکی مغز اولین پروژه دارپا محسوب نمی‌شود. این سازمان در سال ۲۰۱۴ نیز با انجام تحقیقات بر روی اثر تحریک مغز در بازیابی حافظه بیماران آسیب شدید مغزی وارد این عرصه شد. همچنین در سال ۲۰۱۵ نیز اثر تحریک مغزی در درمان برخی از بیماری‌ها را مورد مطالعه قرار داد.

این مطلبو از دست ندید!  تصویر روز نشنال جئوگرافیک

در مطالعه جدید سازمان دارپا با عنوان TNT یا آموزش هدف‌دار عصبی، تیم تحقیقاتی بر روی اعصاب محیطی موثر در باز آفرینی خاطرات تمرکز می‌کنند. در واقع محققان قصد دارند با تحریک مغز با پالس الکتریکی میزان اتصال بین نورونی و تولید مواد شیمیایی مهم در مغز را کنترل کنند.

در صورت موفقیت در این پروژه محققان می‌توانند سرعت یادگیری مهارت‌های ویژه در سربازان تازه‌کار و ماموران سرویس‌های امنیتی را به مراتب افزایش دهند.

انتهای پیام