تاریخ: ۱۱:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
آموزش بند انداختن صورت

مجله سیب سبز: شما برای از بین بردن موهای زائد صورت تان از چه روشی استفاده می کنید؟ اگر ترجیح می دهید تاکنون هم مثل مادر بزرگ های مان از روش بند انداختن با نخ استفاده کنید،  این مطلب به احتمال بسیار برای تان جذاب هست، بخصوص اگر دوست داشته باشید که خودتان در خانه […]

مجله سیب سبز: شما برای از بین بردن موهای زائد صورت تان از چه روشی استفاده می کنید؟ اگر ترجیح می دهید تاکنون هم مثل مادر بزرگ های مان از روش بند انداختن با نخ استفاده کنید،  این مطلب به احتمال بسیار برای تان جذاب هست، بخصوص اگر دوست داشته باشید که خودتان در خانه این موهای زائد را از بین ببرید.    در اینجا توان دارید تمام روش های بند انداختن را ببینید؛ اینکه لازم هست حرکت نخ چه طور باشد و روی هر بخش از صورت چگونه قرار بگیرد تا بیشترین عملکرد و پایین ترین لطمه را برساند.علاوه بر اینها تمام نکات تکمیلی بند انداختن را که به تندرستی پوست مساعدت می کند می توانید در حین تعلیم ها ببینید؛ اینکه چه نخی استفاده کنید، چه کرمی قبل و پس از بند استفاده کنید و نکاتی از این قبیل.

۱٫ نخ کتانی را حدود ۴۵ سانتی متر ببرید

چه نخی برای بند انداختن مناسب است؟

آموزش بند انداختن صورت

نخ کتانی را حدود ۴۵ سانتی متر ببریدنخ مناسب براي اين کار در بازار موجود هست. خوب تر هست براي اين کار از نخ قرقره استفاده نشود چون اين نخ ها باريک اند و موجب بريدگي و خراش پوستي مي گردند.
چون اين نخ ها ارزان می باشند تمام سالن هاي آرايشي مي توانند اين نخ ها را بخرند و در آرايشگاه استفاده کنند. یادتان باشد نخ بند شما لازم هست تمیز باشد. قطعا پیش از بند انداختن با تکه ای پنبه آغشته به مواد ضدعفونی کننده بند را ضد عفونی کنید و اگر هم در آرایشگاه بند می اندازید از آرایشگرتان بخواهید این کار را انجام دهد.

 2. دو سر آن را به هم گره بزنید و یک حلقه بسازید

 دو راه کمکی

جدا از روشی که در ۵ فاز به شما عرضه شده از این ۲شیوه هم توان دارید استفاده کنید:

آموزش بند انداختن صورت

روش دوم اصلاح صورت: برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو، حرکت نخ و دست نزدیک به نزدیک و با احتیاط کامل و به طور سطحی و مماس با پوست انجام می گردد.

 روش سوم اصلاح صورت:

 3. جدا از روشی که در ۵ فاز به شما عرضه شده از این ۲شیوه هم توان دارید استفاده کنید: یک سر بند ضدعفونی شده را به پایه میزی که روی آن آینه تان قرار گرفته، ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ، تقریبا میانه این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز هست و قطعا در آرایشگاه ها دیده اید، بپیچانید تا یک مثلث درست گردد، حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه بیرون گردند.

آموزش بند انداختن صورت

 4. 

آموزش بند انداختن صورت

 5.  سپس با انگشتان شست و نشانه هر دودست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همان طور که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به به صورتی که ضربدری در وسط ایجاد گردد، با این کار شما یک پروانه درست کرده اید.

آموزش بند انداختن صورت

آموزش بند انداختن صورت

 چه کار کنید تا جوش نزنید

برای این کار لازم هست انگشتان یک دست را از هم باز کنید و در همان حال انگشتان دست دیگر را ببندید.

 یادتان باشد که قطعا پیش از بند انداختن یا هر نوع روش اپیلاسیون پوست خود را با ضدعفونی کننده ها تمیز کنید.

شما کدام روش را انتخاب کنید:

 ۱-

آموزش بند انداختن صورت  ۲-

 ۳-

 ۴- روشی دیگر که بعضی پزشکان سفارش می کنند این هست که پس از بند انداختن در صورت قرمزی و تورم از پمادهای کالامین دی، کالاندولا، بتامتازون و اکسید دوزنگ استفاده کنید.

 ۵- یادتان نرود اگر بند صورت را هر دو هفته یک بار پشت هم انجام می دهید موهای تان بسیار بلند نشده و پوست صورت تان کشیده نمی توان که این خود مانع جوش زدن می گردد.