آمادگی مرز «خسروی» برای پذیرایی از ۲ میلیون زائر اربعین حسینی

0
اشتراک

آمادگی مرز «خسروی» برای پذیرایی از ۲ میلیون زائر اربعین حسینی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،همتی رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز خسروی از توافق با مسئولان دیاله عراق برای رفع مشکلات خبر داد و گفت : عراق ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای حمل زوار از مرز خسروی تا بغداد در نظر گرفته است و علاوه بر اتوبوس‌های ایرانی که در چند روز آینده در منذریه مستقر می‌شوند خودرو‌های شخصی هم در صورت نیاز کار تردد را انجام می‌دهند.

او گفت : برای سهولت در کار تردد زوار نیازمند همکاری خود آن‌ها هستیم و برای تردد زوار از مرز منذریه تا جدیده‌الشط نیازمند کمک‌های ایران برای انتقال زوار تا بغداد هستیم و از بغداد تا کربلا تردد برعهده کشور عراق است.

رئیس قرارگاه ویژه اربعین در مرز خسروی گفت: ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در منذریه برای انتقال زوار تا بغداد مستقر می‌کنیم و با ۱۰۰ دستگاه اتوبوس عراق در مجموع ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در آن‌سوی مرز خسروی کار انتقال زوار را انجام می‌دهند.

امیر فرهاد آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش از پایش تصویری مسیر زوار عبوری از مرز خسروی با پهباد‌های ارتش خبر داد و گفت: این پهباد‌ها پایش تصویری را تا عمق ۱۰۰ کیلومتر انجام خواهند داد.

امیر آریانفر افزود: علاوه بر این از نیرو‌های ویژه و تکاور مخصوص در محل مستقر خواهیم کرد که این نیرو‌ها بتوانند امنیت کامل را برای زوار برقرار کنند.

او گفت: ما به طور کلی همه اقدامات و خدماتی که نیاز است در منطقه به زائران اربعین حسینی ارائه شود را فراهم کرده ایم و امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی را به همه زائران از اقصی نقاط کشور که قصد تردد از مرز خسروی دارند را ارائه کنیم.

جواد الفتی نیا، مسئول قرارگاه اربعین شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در خصوص اقدامات و برنامه‌های شرکت آب منطقه‌ای برای تامین آب مورد نیاز اماکن و موکب‌های مسیر زائران اربعین حسینی افزود: به این منظور قرارگاه مرکزی وزارت نیرو را در در مرز خسروی احداث و تجهیز کرده‌ایم.

او افزود: پس از تجهیز قرارگاه در فاز اول حدود یک میلیون بطری آب را در آن دپو کرده ایم که در صورت نیاز طی ایام اربعین در اختیار زائران حسینی قرار گیرد.

مسئول قرارگاه اربعین آب منطقه‌ای کرمانشاه افزود: همچنین ایستگاه‌های مختلفی به صورت ثابت و سیار در پایانه مرزی خسروی و شهر قصرشیرین تعبیه شده است که این آب‌ها به صورت خنک شده در ایستگاه‌های مذکور بین زوار محترم توزیع می‌شود.

الفتی نیا گفت: طی این ایام ۳ دستگاه بسته بندی آب از سوی وزارت خانه در اختیار ما قرار می‌گیرد، که علاوه بر یک میلیون بطری آب معدنی مذکور این دستگاه‌ها نیز آب مورد نیاز زائران را تولید می‌کنند و در اختیار آن‌ها قرر می‌گیرد.

 علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: تمهیدات لازم از سوی پلیس برای تردد هر چه راحت‌تر زوار اربعین و عبور از مرز اندیشیده شده است.

او افزود: پس از قطعی شدن بازگشایی مرز خسروی و امکان تردد زائران از آن همه ظرفیت استان به کار گرفته شد تا شرایط تسهیل تردد زوار حضرت سیدالشهدا (ع) فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: یکی از امکانات فراهم شده برای زائران در محدوده مرز خسروی، اختصاص ۱۵۰ هکتار زمین به عنوان پارکینگ است تا زائران سراسر کشور که با خودروی شخصی تا مرز سفر می‌کنند دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.

 جاویدان گفت: با هماهنگی پلیس راه کشور نیز بالغ بر ۵ هزار دستگاه اتوبوس در سراسر کشور برای انتقال زائران به مرز‌های چهارگانه کشور اختصاص پیدا کرده که با توجه به استقبال احتمالی زوار برای تردد از مرز خسروی، بخش اعظمی از این اتوبوس‌ها روانه خسروی خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه همکاران ما در پلیس راه و راهور نیز به صورت ۲۴ ساعته در جاده‌ها و میادین شهری حضور پیدا خواهند کرد، افزود: ماموران به راهنمایی و هدایت مسیر زائران خواهند پرداخت و احیانا با معدود رانندگان متخلف که با زیرپا گذاشتن مقررات رانندگی امنیت دیگران را به خطر می‌اندازند برخورد خواهند کرد.

این مسئول از راه اندازی ۵۸ گیت در مرز خسروی برای کنترل گذرنامه زائران و تسهیل در تردد آن‌ها خبر داد و گفت: ماموران انتظامی از تردد هر زائری به خاک عراق که مدارک لازم را تهیه نکرده باشند، جلوگیری می‌کنند.

او از برقراری امنیت کامل در مرز خسروی خبر داد و گفت: از دو هفته پیش صد‌ها زائر از مرز خسروی بدون کوچکترین مشکلی تردد و اکثر ان‌ها نیز از انتخاب این مرز رضایت کامل داشتند.

 جاویدان گفت: مرز خسروی برای تردد آن‌ها کاملا اماده بوده و پلیس آماده است بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه کند .

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.