گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۶:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
آمادگی عراق برای استقبال از زائران حسینی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از «شيعه نيوز»، «کاظم العقابی» رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق گفت: همه آماده سازی ها برای استقبال از زایران به این کشور به منظور ادای مراسم دهم محرم الحرام و اربعین امام حسین (علیه السلام) انجام شده است. العقابی افزود: چهار گذرگاه شلمچه، رزباطیه، الشیب و ورودی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از «شيعه نيوز»، «کاظم العقابی» رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق گفت: همه آماده سازی ها برای استقبال از زایران به این کشور به منظور ادای مراسم دهم محرم الحرام و اربعین امام حسین (علیه السلام) انجام شده است.

العقابی افزود: چهار گذرگاه شلمچه، رزباطیه، الشیب و ورودی المنذریه و دو فرودگاه نجف و بصره آماده استقبال از زایران هستند.

 در همین راستا، «سلام الجد» مسئول بخش حفظ نظم در آستان مقدس علوی، گفت: برنامه امنیتی ویژه ای برای حمایت از زایران و کاروان های عزاداری در دهه اول ماه محرم الحرام انجام می گیرد و این برنامه در یک نشست امنیتی با حضور فرماندهای امنیتی در مقر پلیس نجف اتخاذ شده است.

الجد افزود: این برنامه امنیتی مسیرها امن را برای ورود کاروان های عزاداری در این دهه فراهم می کند تا از سه ورودی، خیابان امام زین العابدین (ع)، خیابان امام صادق (ع) و خیابان رسول صلی الله علیه و آله و سلم به اطراف صحن شریف برسند.

«علی سعودن کریم» مسئول تیم پزشکی آستان مقدس علوی از تشکیل اتاق عملیات پزشکی ویژه در دهه اول محرم با هماهنگی اداره بهداشت نجف اشرف و تخصص ۱۹ آمبولانس برای کار پزشکی و استقرار چهار تیم پزشکی در اطراف شهر قدیمی پرده برداشت.

کریم افزود: ۱۵ آمبولانس متعلق به اداره بهداشت نجف است و چهار آمبولانس دیگر متعلق به آستان مقدس علوی است.