گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۴۸ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
آماده شدن روسیه و چین برای زمانی که دلار ارز ذخیره جهان نیست

– اخبار اقتصادی –   به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بانک‌های مرکزی جهان مخصوصا بانک‌های مرکزی روسیه و چین اخیرا در حال تقویت ذخایر طلای خود با سرعتی بالا هستند. پیش‌بینی می‌شود این روند به خاطر درگیری های تجاری و بی‌ثباتی بازار ادامه داشته باشد . […]

– اخبار اقتصادی –

 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بانک‌های مرکزی جهان مخصوصا بانک‌های مرکزی روسیه و چین اخیرا در حال تقویت ذخایر طلای خود با سرعتی بالا هستند. پیش‌بینی می‌شود این روند به خاطر درگیری های تجاری و بی‌ثباتی بازار ادامه داشته باشد .
روسیه که در ۲۰۱۸ بزرگترین خریدار طلا در جهان بود، ۱۰۶ تن از این فلز گرانبها را در سال میلادی جاری خریداری کرده و دارایی‌های این کشور از شمش طلا به ۱۰۹٫۵ میلیارد دلار تا ماه سپتامبر رسیده است.
روسیه به زودی چهارمین دارنده بزرگ ذخایر طلا در جهان خواهد بود که بخش زیادی از آن به خاطر علاقه مداوم این کشور به خرید طلا است.
بانک مرکزی چین حدود ۱۰۰ تن طلا در دسامبر سال گذشته به ذخایر خود اضافه کرده است. ذخایر شمش طلای این کشور تا پایان ماه گذشته به ۲۱۴۱ تن می رسید. ارزش دارایی های طلای چین در پایان ماه اوت تا ۹۵٫۴۵ میلیارد دلار افزایش یافته بود .
پیتر شف، مدیرعامل و مشاور شرکت یورو پسیفیک در مورد خرید طلای روسیه و چین گفت:« آینده برای آنها مثل روز روشن است». وی اضافه کرد این دو کشور خود را برای زمانی آماده می کنند که دلار دیگر ارز ذخیره جهان نیست .
روسیه و چین در سال های اخیر به طور مداوم طلا ذخیره کرده اند تا ذخایر فزاینده جهانی خود را از دلار آمریکا دور سازند. آنها در حال حاضر بزرگترین خریداران این فلز گرانبها هستند .
افزایش خرید طلا باعث شده قیمت این فلز گران‌بها به بالاترین حد طی شش سال گذشته برسد . طلا تقریباً ۱۸ درصد در سال جاری میلادی افزایش قیمت داشته و ماه گذشته به ۱۵۵۰ دلار در هر اونس برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۳ رسید. روز سه‌شنبه طلا حدود ۱۵۰۰ دلار در هر اونس معامله شد .

این مطلبو از دست ندید!  توافق بزرگ ایران و ترکیه؛ کریدور بین المللی افغانستان-ایران-ترکیه راه اندازی می‌شود