«آلماگل» پس از ۱۲ سال رنگ پرده نقره‌ای را می‌بیند

0
اشتراک

«آلماگل» پس از ۱۲ سال رنگ پرده نقره‌ای را می‌بیند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، اکران فیلم «آلماگل» ساخته فرشاد فرشته حکمت درباره آداب و رسوم و آیین های قوم ترکمن بعد از ۱۲ سال از ساعت ۲۰ امروز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در موزه سینما آغاز می شود.

فیلم «آلماگل» داستان تایماز (دانشجوی رشته نقاشی) است که در حال رانندگی با یک جیپ در جاده ای پر برف و جنگلی در حالی که به سوی وطنش بندر ترکمن و جزیره آشوراده می رود خاطرات خود در رابطه با همسرش آلماگل را مرور می کند.

در این فیلم که پس از گذشت ۱۲ سال از تولید اکران می شود، محمد ایری، عادله گل(آلما)، بایرام قلیچ، سولماز صفایی، فاطمه بای، ساناز یلقی، قربان بی بی اونوق و… ایفای نقش می کنند.

همچنین عوامل آن عبارتند از تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: فرشاد فرشته حکمت، فیلمبردار: مسعود امامی، صدابردار: بهمن الوندی پور، طراح صحنه و لباس: لیلا نقدی پری، مدیر تولید و طراح چهره پردازی: مهدی رضا خانی، تدوین: مجید امامی. محمد ناصری، آهنگساز: سعید کاظمی راد، صدابرداری و میکس: رضا نریمی زاده، دستیار یک کارگردان، برنامه‌ریز: دانش اقباشاوی، مدیر تدارکات: حاتم درزی.

فرشته حکمت درباره اکران این ساخته اش گفته است: برای قوم ترکمن که «آلماگل» درباره‌شان است و برای اعضای تیمم که برای ساخت این فیلم زحمت کشیده اند، خوشحالم. هرچند به قول مولانا: «مدتی این مثنوی تاخیر شد … مهلتی بایست تا خون شیر شد.»  امیدوارم این بخت را تعدادی دیگر از فیلم هایم که هنوز فرصت دیده شدن پیدا نکرده اند، هم بیابند. زیرا بیش از ۶۵ فیلم ساخته ام که تعدادی از آن ها داستانی، بخشی سینمایی، تعدادی مستند و سایر آن ها ویدئوکلیپ بوده اند.

اکران عمومی این فیلم از ۱۰ اردیبهشت در سینماهای تهران و مراکز استان ها (گروه سینمایی هنر و تجربه) آغاز شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.