تاریخ: ۲۰:۴۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
آغاز چهارمین دوره آموزشی تیم‎های واکنش سریع هلال احمر در کرمان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، مرتضی سلیمی عصر امروز در آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزش تیم‎های واکنش سریع جمعیت هلال احمر که به میزبانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: حضور امدادگرانی که در نهایت ایثار و ازخودگذشتگی این جمعیت را در حوادث گوناگون یاری می‎دهند، نشان از وجود […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، مرتضی سلیمی عصر امروز در آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزش تیم‎های واکنش سریع جمعیت هلال احمر که به میزبانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: حضور امدادگرانی که در نهایت ایثار و ازخودگذشتگی این جمعیت را در حوادث گوناگون یاری می‎دهند، نشان از وجود سرمایه‎های ارزشمندی دارد که وظیفه هلال احمر را در ارائه آموزش‎های صحیح و دقیق سنگین‎تر می‎کند.

وی بیان داشت: آموزش تیم‎های واکنش سریع باید به‎گونه‎ای باشد که با دقت و سرعت بالا بتوانند در زمان بروز حوادث پاسخگویی مناسب داشته باشند.

رئیس سازمان امداد و نجات استان کرمان تصریح کرد: امیدواریم با پایان یافتن مرحله اول آموزش تیم‎های واکنش سریع در کشور بتوانیم، آغاز فعالیت رسمی آن‎ها را در سطح استان‎ها با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.

وی افزود: در مرحله اول تلاش می‎کنیم، امدادگرانی را که دارای درجه لازم در زمینه امداد و نجات باشند در اولویت استخدام قرار دهیم که این افراد شامل ۱۵ نفر تیم مراکز استان‎ها و ۹ نفر تیم‎های شهرستانی است.

سلیمی با تأکید بر استفاده مطلوب از ظرفیت ایجاد شده، عنوان کرد: بر اساس سیاست‌های کلانی که از سوی ریاست جمعیت هلال احمر تدوین شده و با جدیت در حال پیگیری‌ است، مقرر شد که ما به سمت ساماندهی مؤثر تیم‌های واکنش سریع حرکت کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از روستای زیبای "گونای" + فیلم

رئیس سازمان امداد و نجات استان کرمان را دارای سرمایه بزرگ انسانی در حوزه هلال احمر خواند و ادامه داد: همدلی و انسجام امدادگران و داوطلبان در این استان بسیار خوب است و ضرورت دارد که تداوم یابد.

وی کرمان را استان مناسبی برای اجرای چهار دوره آموزش تخصصی تیم‎های واکنش سریع دانست و ابراز داشت: دنیای امروز دنیای دانش تجربی نیست، بلکه با تمرکز بر بخش توان‎افزایی و دانش مهارتی باید به سوی افزایش مهارت‎ها پیش برویم و از تجهیزات و امکانات به موقع استفاده کنیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: امیدواریم که این دوره‎های آموزشی تغییر نگرش، حرکت رو به جلو و افزایش مهارت فنی تمام شرکت‎کنندگان را در پی داشته باشد.

رئیس سازمان امداد و نجات استان کرمان اذعان داشت: چهارمین دوره آموزش تخصصی تیم‎های واکنش سریع جمعیت هلال احمر با حضور استان‎های البرز، تهران، همدان، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خوزستان، مرکزی، کرمان و سازمان امداد و نجات از فردا چهارشنبه آغاز می‎شود و به مدت هشت روز ادامه دارد.

سلیمی با اشاره به لزوم تشکیل و تقویت تیم‎های واکنش سریع در جمعیت هلال احمر اضافه کرد: افزایش توان پاسخگویی سریع، صحیح، مؤثر، به‎موقع و کارآمد در برابر حوادث و سوانح گوناگون  از جمله اهداف عمده تشکیل تیم‎های واکنش سریع است.