گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۳۹ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
آغاز پیش‌فروش بلیت قطار‌های عید فطر از ۲۸ اردیبهشت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو میرحسن موسوی اظهار داشت: مطابق برنامه‌ریزی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پیش‌فروش بلیت قطار‌های عید فطر و بازه زمانی ۱۱ تا ۳۱ خرداد ماه ۹۸ از روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح از طریق اینترنت و مراکز مجاز فروش به صورت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو میرحسن موسوی اظهار داشت: مطابق برنامه‌ریزی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پیش‌فروش بلیت قطار‌های عید فطر و بازه زمانی ۱۱ تا ۳۱ خرداد ماه ۹۸ از روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ صبح از طریق اینترنت و مراکز مجاز فروش به صورت هم‌زمان آغاز می‌شود.

 بررسی درخواست شرکت‌های ریلی برای افزایش قیمت بلیت قطار

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد:‌از سال ۹۴ تا تیر ماه ۹۷ بلیت قطار افزایشی نداشت و در تیر ماه ۹۷ ده درصد افزایش با مصوبه ستاد تنظیم بازار اعمال شد.

موسوی ادامه داد: در سال ۹۸ با توجه به افزایش هزینه‌های شرکت‌های ریلی مسافری در بخش‌های مختلف نظیر تعمیر و نگهداری، راهبری و تجهیز قطارها، نیروی انسانی و … افزایش یافت که در این راستا شرکت‌های ریلی به راه‌آهن درخواست خود را مبنی بر افزایش قیمت بلیت اعلام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: موضوع در راه‌آهن جمهوری اسلامی در حال بررسی است، ضمن آنکه به مراجع قانونی جهت طرح، بررسی و تصویب ارسال شده است.

این مطلبو از دست ندید!  برنامه حرکت قطار راه آهن شمال

معاون مسافری راه‌آهن تاکید کرد:‌هنوز تصمیم نهایی درباره میزان افزایش قیمت بلیت قطار از سوی مراجع قانونی اخذ نشده است.

موسوی گفت: هدف ما حمایت از هر دو بخش مسافر و شرکت‌های ریلی است. بر این اساس برای ایام پیک سفر‌ها تعداد قطار‌ها را افزایش دادیم. منبع: فارس