گروه: مسافرت
تاریخ: ۲۱:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱

صراط: رئیس‎جمهور ترکیه در سفر دو روزه خود به ۳ کشور عربی خلیج فارس، بعد از ظهر امروز وارد شهر جده عربستان شد. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه بعد از ظهر امروز (یکشنبه) وارد جده شد. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روزنامه […]

صراط: رئیس‎جمهور ترکیه در سفر دو روزه خود به ۳ کشور عربی خلیج فارس، بعد از ظهر امروز وارد شهر جده عربستان شد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه بعد از ظهر امروز (یکشنبه) وارد جده شد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روزنامه الریاض، رئیس‎جمهور ترکیه در سفر به عربستان قرار است با مقامات سعودی درباره بحران قطر بحث و گفت‌وگو کند.

«خالد فیصل» مشاور شاه عربستان و امیر منطقه مکه و همچنین «ابراهیم العساف» عضو هیات دولت و «هانی محمد ابوراس» استاندار جده با حضور در فرودگاه ملک عبدالعزیز از وی استقبال به عمل آوردند.

اردوغان پس از سفر به عربستان قرار است به کویت و سپس به قطر سفر کند. سفر وی به این کشورها دو روزه است.

دیدار موگرینی با امیر کویت/ قطر محور مذاکرات

فارس همچنین نوشت: «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه با «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری کویت (کونا) گزارش داد که در این دیدار «صباح الخالد الحمد الصباح» معاون اول نخست‌وزیر و وزیر خارجه کویت و نیز «محمد ضیف‌الله شرار» مشاور دیوان امیری، «محمد العبدالله» وزیر مشاور در امور هیأت وزیران و «خالد سلیمان الجارالله» معاون وزیر خارجه حضور داشتند.

موگرینی همچنین دیدار دوجانبه‌ای نیز با «صباح خالد الحمد الصباح» وزیر خارجه کویت برگزار و طی آن آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد.

وزیر خارجه کویت همچنین روابط متمایز کویت و اتحادیه اروپا نیز روابط بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس با این اتحادیه در تمامی زمینه‌ها را ستود.

به جزئیات این دیدار اشاره‌ای نشده‌ است اما موگرینی پیش‌تر هدف از سفر خود به کویت را کمک به حل بحران بوجود آمده بین قطر و چهار کشور عربی عنوان کرده بود.