گروه: بلیط
تاریخ: ۱۷:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
آصفی: شفر شوک خوبی برای استقلال بود/ ایرانی ها با چشم باز بلیت جام جهانی تامین کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حمید رضا آصفی، مشاور فدراسیون فوتبال در امور بین الملل در مورد آخرین کارهای ستاد سازگاری جام جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: ۲ اولویت وجود دارد. اولویت اول، اعزام و نحوه بلیت‌فروشی با توجه به محدودیت‌هایی که در داخل وجود دارد، هست. به‌جز افرادی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حمید رضا آصفی، مشاور فدراسیون فوتبال در امور بین الملل در مورد آخرین کارهای ستاد سازگاری جام جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: ۲ اولویت وجود دارد. اولویت اول، اعزام و نحوه بلیت‌فروشی با توجه به محدودیت‌هایی که در داخل وجود دارد، هست. به‌جز افرادی مانند تاجرها، بیشتر ایرانی‌ها کارت اعتباری ندارند. البته این مبحث دربردارنده ایرانی‌های خارج از کشور نمی‌شود. کوشش می‌کنیم که مشکل ایرانیان عزیز داخل کشور که کارت اعتباری ندارند، حل گردد. در همین راستا سایتی را باز کردیم که علاقه‌مندان می‌توانند از آن بلیت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ را بگیرند.

آصفی دنبال کرد: اولویت دوم کارهای فرهنگی هست. کوشش می‌کنیم هنر، تمدن و فرهنگ بالای ایران و ایرانی را در این پیکارهای به نمایش بگذاریم. به همین سبب با وزرات خارجه، وزارت ارشاد، وزارت ورزش و سفارت ایران در مسکو هماهنگی‌هایی انجام شده که حداکثر استفاده را از جام جهانی دارا باشیم. بعضی از کارهای فرهنگی دیگر که در آینده نزدیک لازم هست به آنان برسیم، تبلیغات و رسانه‌هاست.

او در تصویر العمل به فروش رفتن ۲۲ هزار عدد از بلیتهای جام جهانی اهتمام کرد: این آمار درست نیست و خیلی کمتر هست.

مشاور فدراسیون فوتبال در امور بین الملل در جواب به این پرسش که آیا وقایع فروش بلیت جام جهانی برزیل بار دیگر تکرار می گردد افزود: امروز منحصرا قرار هست راجع‌ به جام جهانی گفت وگو کنیم؟ بعضی آژانس‌ها ادعاهایشان درست هست. من در مقام قضاوت نیستیم که بگویم کدام آژانس راست می‌ گوید و کدام راست نمی‌گوید. ایرانی‌هایی که می‌خواهند بلیت جام جهانی ۲۰۱۸ را بگیرند، لازم هست با چشم باز تصمیم‌گیری کنند.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در مورد بازیهای تدارکاتی تیم ملی برای جام جهانی روسیه گفت: کی‌روش لازم هست تیم‌هایش را ارائه کند و خواسته‌هایش را اعلام نماید. فدراسیون هم از حجم خودش و دوستان وزارت خارجه استفاده می‌کند. بعضی تیم‌ها اعلام آمادگی کردند که یا در ایران و یا در اروپا با تیم ملی ملی ما بازی کنند، اما لازم هست قطعی گردد.

آصفی در تصویر العمل به این پرسش که آیا از کار خود خسته شده اید گفت: من آدمی هستم که دیر خسته می‌شوم، مگر این که اشکالات دیگری به وجود بیاید.

او در مورد استعفایش گفت: فعلاً گفت وگو می‌کنیم. هنوز نمی‌دانم چه می‌شود. من دوست ندارم در مورد دلایل این کناره گیری سخن بزنم، چون هیچ‌وقت عادت نداشتم راجع‌به مسائل شخصی در رسانه‌ها گفت وگو کنم، در هیچ مورد این کار را انجام نمی‌دهم. الان با تاج در حال گفت‌وگو هستیم و لازم هست نگاه کنیم چه می‌شود.

آصفی در مورد میزان آزاد گردیدن پول های بلوکه شده فدراسیون فوتبال اهتمام کرد: زیادتر این پول‌ها را گرفتیم، مگر پول‌هایی که زمان بندی‌اش هنوز فرا نرسیده باشد. به‌خاطر ندارم که به‌صورت دقیق چند درصد را گرفتیم، اما درصد بسیاری از آنرا گرفتیم.

این مطلبو از دست ندید!  شیوه جدید مجرمان سایبری / غرق شدن مرد ۳۲ ساله در سواحل آستارا

مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در جواب به این پرسش که آیا تیم ملی منعی برای برپایی دیدار با تیم‌های اروپایی دارد افزود: به‌لحاظ دیپلماتیک منعی نداریم اما به‌هر حال همه چیز حساب و کتاب دارد. فیفا رنکینگی دارد و ما اگر بخواهیم با تیم‌های بالاتر از خودمان در رنکینگ بازی کنیم، لازم هست پول بدهیم. تیم‌های نیرومند پول می‌خواهند. فدراسیون اگر پشتیبانی گردد و پول داشته باشد، این بازی‌ها را برگزار می‌کند، حدالمقدور این کار را می‌کند، اما لازم هست قبول کنیم که همه تیم‌های حاضر در جام جهانی اولویت و برنامه‌هایی برای خودشان دارد. من مانعی برای برگزار نشدن بازی تدارکاتی نمی‌بینم، مگر ۲ چیز؛ یک موانع مالی و مادی و ۲، زمان‌بندی و موانع تایمی. برای برپایی بازی‌های تدارکاتی اصلا و ابدا مانع سیاسی نداریم، اما فدراسیون در تنگنای جدی هست. فدراسیون هم لازم هست باشد و این نکته‌ای هست که نمی‌شود آنرا کتمان کرد.وزیر ورزش همه تلاشش را برای پشتیبانی از تیم ملی انجام می‌دهد.

مسئول ستاد سازگاری برنامه ریزی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: چند وقت پیش وزیر جلسه‌ای گذاشت که جلسه خوبی هم بود و بحث‌های مختلفی مطرح و به همه مسائل رسیدگی گردید. در این جلسه که از دستگاه‌های متفاوت حضور داشتند،‌ وزیر تاکید کرد که همه‌جوره از تیم ملی پشتیبانی می‌کند. وزارت ورزش و شخص آقای وزیر هم تاکید داشتند که جام جهانی به خوب ترین شکل برگزار گردد. وزیر، وزارتخانه و حتی سازمان‌های دیگر که می‌توانند مساعدت کنند، لازم هست بکوشند که مشکلات به دست کم برسد.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در تصویر العمل به صحبت‌های مهدی تاج که گفت علی رغم آصفی مشکلی برای برپایی بازی‌های دوستانه نداریم گفت: نمی‌دانم، این پرسش لازم هست از خود آقای تاج پرسیده گردد. با وزارت خارجه و سفارتخانه‌ها ارتباط خوبی داریم. ما برای بازی مشکل نداریم، اما اولاً کادر فنی لازم هست به‌هنگام بگوید، نه دقیقه آخر تا ما نیز بتوانیم هماهنگی‌های لازم را انجام بدهیم و دوماً ابزارها مالی اذن بدهد. دستگاه دیپلماسی می‌تواند مساعدت کند، اما نمی‌تواند پولش را بدهد.

او در تصویر العمل به پرسش دیگری درمورد این که آیا بازی با لیبی می‌تواند چیزی به فوتبال ایران اضافه کند؟ گفت: من که نباید این را بگویم. کادر فنی لازم هست بگوید. هنگامی کادر فنی می‌گوید با لیبی بازی کنیم، حتماً فکر می‌کند یک چیزی به تیم ملی اضافه می‌کند. من صلاحیت اظهار نظر در ابعاد فنی را ندارم، همان‌طور که کادر فنی صلاحیت اظهار در حوزه غیر فنی را ندارد.

آصفی در مورد دگرگونی و تغییرات این تیم عنوان نمود: آمدن شفر شوک روحی خوبی بود. آمدن شفر مثبت بود و شوک خوبی به تیم داد.