آشنایی با مکان دیدنی قصر حرمسرا

0
اشتراک

آشنایی با مکان دیدنی قصر حرمسرا

آشنایی با مکان دیدنی قصر حرمسرا

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با مناطق توریستی ایران آشنا کنیم . در این مطلب قصد داریم یکی از مکان های دیدنی گرمسار را برای شما به نمایش بگذاریم. در صورتی که قصد سفر به سمنان را دارید پیشنهاد می کنیم دیدنی های تاریخی این شهر را را از دست ندهید. امیدواریم مقاله مناطق توریستی این شهر برای شما نیز جذاب باشد و مورد توجه شما قرار بگیرد.

استان سمنان و شهر گرمسار یکـی از تاریخی ترین و زیبا ترین شهرهای کشورمان می باشد. در این شهر بناها وقصر های قشنگی وجود دارد که مرتبط به دوره شاه عباس صفوی می باشد.

در این شهر قصری وجود دارد که به قصر شاه عباسی يا قصر بهرام مشهـور می باشد. این قصر متعلق به دوره صفویه است و از زیبا ترین قصر های این زمان حساب می شود .

در یک کیلومتری جنوب شرقی این قصر، بنای صفوی دیگری واقع شده است که حرمسرا نام دارد. به نظـر می رسد این قصر در مواقع سفر شاهان صفوی به عنوان حرمسرا و برخـی وقتها نیز به عنوان محل سکونت شکارچیان سلطنتی مورد بهره گیری قرار می گرفته می باشد.

haramsara

آب آشامیدنی مورد نیاز این بنا بوسیـله چشمه های موجود در دامنه مشکی کوه و به وسیله یک کانال، پـس از عبور از راه دره به استخری در بیرون حیاط جنوبی این قصر وارد می شده است پـس از پر شدن این استخر آب جریـان یافته و به درون حوض کوچکتری در درون خود حرمسرا سرازیر می شده می باشد.

haramsara

در قسمـت جنوب غربی حرمسرا، تالار بزرگی وجود دارد که در بخـش شمالی آن دو ایوان قرار گرفته می باشد. در بخـش شمالی این ایوان ها ۲ اتاق وجود دارد که از آغاز تهیه بنا موجود نبوده و پـس از مدتی به ساختمان مهـم افزوده شده می باشد. با دقت به خرابی و انهدام کامل تالار های قسمـت شمالی این بنا و تخریب نسبی سایـر ساختمان به نظـر می رسد که زلزله ای شدید باعث تخریب این بنا شده است و اینها در واقع بقایای به جا مانده از بنای حرمسرای صفوی می باشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.