گروه: جهان / گردشگری
تاریخ: 19:25 :: 2018/02/28
آشنایی با شهر زیبای سنگاپور

آشنایی با شهر زیبای سنگاپور در این مطلب قصد داریم شما مخاطبان عزیز را با شهر زیبای سنگاپور آشنا کنیم. در صورتی که قصد سفر به سنگاپور را دارید پیشنهاد میکنیم به عنوان پیش زمینه برای شناخت آنجا مقاله آشنایی با شهر زیبای سنگاپور را دنبال کنید. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد. سنگاپور […]

آشنایی با شهر زیبای سنگاپور

در این مطلب قصد داریم شما مخاطبان عزیز را با شهر زیبای سنگاپور آشنا کنیم. در صورتی که قصد سفر به سنگاپور را دارید پیشنهاد میکنیم به عنوان پیش زمینه برای شناخت آنجا مقاله آشنایی با شهر زیبای سنگاپور را دنبال کنید. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد.

سفر به سنگاپور

سفر به سنگاپور

سنگاپور در واقع یک کشور-شهر هست که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پایتخت آن سنگاپور می باشد. سنگاپور در جنوب شبه جزیره ی مالایا قرار گرفته هست و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیمی باشد.  زبان رایـج مردم سنگاپور انگلیسی و مالایی هست و واحد پولی آن دلار می باشد. +۴:۳۰  اختلاف ساعت با ایران دارد. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و کشوری ثروتمند و مدرن می باشد. همسایه های سنگاپور کشورهای مالزی و اندونزی می باشند . در قبلی منطقه ی سنگاپور تنها یک منطقه ی ماهیگیری بود ولی پـس از حضور کشورهای اروپایی در این منطقه ، مبدل به یکـی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در دنیا شد.

راهنمای سفر به سنگاپور از تعدادی جزیره تشکیل شده که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکـی از ۳ کشور-شهر مستقل کنونی در دنیا می باشد. سنگاپور از وقـت استقلال خود یعنی سـال ۱۹۶۵ به یکـی از پر رونق ترین کشورهای دنیا تبدیل شده و یکـی از پرترافیک ترین بندرهای دنیمی باشد. ینگاپور منابع معدنی چندانی ندارد و اقتصاد آن که مبتنی بر قسمـت خدمات و صنعت هست ، پیشرفت و شکوفایی بیشتری داشته و این کشور را به یکـی از ثروتمندترین مناطق دنیا مبدل کرده می باشد. سنگاپور حالا چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و دومین بازار بزرگ قمار و کازینو و سومین مرکز پالایش نفت در دنیمی باشد.

سفر به سنگاپور

سفر به سنگاپور

آب و هوای سنگاپور چطور هست ؟

آب و هوای کشور سنگاپور گرم و مرطوب هست و متـوسـط بارش سالانه در آن به بیشتر از ۲۳۴۰ میلیمتر می‌رسد. سنگاپور ۱۳۷ کیلومتر بالاتر از خط استوا قرار دارد و همیشه گرم می باشد. به جای تنوع فصل ها در سنگاپور چندماه از سـال می باشند که به حد ی سایـر ماه ها گرم نیستند و فقط میزان بارندگی در ماه های مختلـف متغیر می باشد. سنگاپور در میـان دو جبهه باد موسمی قرار گرفته ، بادهای موسمی شمال شرقی از اوائل نوامبر آغاز شده و تا اواسط مارس ادامه دارند.بیشترین بارش میـان ماه های نوامبر و ژانویه انجـام می شـود که معـمولاً بصورت بارش های شدید ولی کوتاه می باشد. باد های موسمی جنوب غربی نیز در ماه های ژوئن تا سپتامبر می وزند. در این بازه وقتی دما بالاتر و بارش خیلی کمتر می باشد.  متـوسـط دمای روزانه در سنگاپور ۲۷ درجه سانتی گراد و ۳۱ درجه در پـس از ظهرها و ۲۴ درجه در زمان طلوع می باشد. رطوبت هوا برخـی وقتها تا نزدیک ۹۰ درصد در شب ها و اوائل صبح هم می رسد و در برترین حالت به ۶۰ درصد می باشد.

سفر به سنگاپور

سفر به سنگاپور

 

برترین وقـت سفر به سنگاپور چه وقتی است ؟

بعلـت مسافرت های تجاری سنگاپور در همـه سـال مقصد تاجران می باشد. اما در ماه های جولای و آگوست بازار سفرهای تجاری کساد شده و سفرهای تفریحی رونق زیادتری می یابد. اوج سفرهای پاییزی به سنگاپور در فاصله ماه های دسامبر و ژوئن هست و با انتهـا پیدا کردن جشن های سـال نو چینی از سایز سفرها کم می شـود .

 

قوانین مرتبط به کشیدن سیگار در سنگاپور چطور هست ؟

سیگار کشیدن در اماکن عمومی شبیه  سینماها و سالن های تئاتر، مراکز خرید، دفاتر دولتی، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ها و آسانسورها ممنوع می باشد. اما در بعضـی فضاها مثل رستوران ها و مراکز تفریحی کشیدن سیگار موردی ندارد.

سفر به سنگاپور

سفر به سنگاپور

 

ساعات کار اداری در سنگاپور چطور هست ؟

ساعات کار مراکز تجاری دوشنبه ها تا شنبه ها از ۱۰ صبح تا ۹ شب بصورت یکسره می باشد. بانک ها نیز از ۹:۳۰ صبح تا ۴ پـس از ظهر در روزهای دوشنبه تا جمعه مشغول بکارند. رستوران ها در وقـت ناهار از ۱۱ تا ۲:۳۰ و برای شام از حدود ۶ پـس از ظهر تا ۱۰ شب باز می باشند . ادارات دولتی از ۹ صبح تا ۵ پـس از ظهر دوشنبه ها جمعه ها و از ۹ صبح تا ۱ پـس از ظهر شنبه ها کار می نمایـند.

 

خدمات پزشکی در سنگاپور چطور انجام می گـردد ؟

در همه هتل ها پزشک عمومی مسلط به زبان انگلیسی مقیم وجود دارد. اگر به خدمات بیمارستانی نیاز داشتید، بیمارستان Mount Elizabeth در مرکز شهر جنب جاده Orchard و بیمارستان عمومی سنگاپور آماده عرضه خدمات به شما می باشند.

 

میزان مالیات در سنگاپور چقدر هست ؟

بیشتر هتل ها و رستوران ها ۷ درصد مالیات و ۱۰ درصد حق سرویس می گیرند.

سفر به سنگاپور

سفر به سنگاپور

میزان انعام در قسمـت های مختلـف سنگاپور چقدر هست ؟

میزانی انعام در صورتحساب معـمولاً رستوران ها و هتل ها لحاظ می گردد. در مواقعی که  بعضـی گارسون ها و کارگران هتل انتظار انعام را دارند که در این مواقع ۲ سنت سنگاپور ضـروری می باشد.

 

وضعیت آب لوله  کشی در سنگاپور چطور هست ؟

آب لوله کشی سنگاپور استاندارد سازمان بهداشت جهانی را دارد و قابل شرب می باشد.

 

وضعیت سرویس های بهداشتی در سنگاپور چطور هست ؟

سرویس های بهداشتی عمومی که در مراکز خرید، هتل ها و ساختمان های عمومی قرار دارند ، تمیز و امن می باشند . سرویس های بهداشتی رستوران های کوچک شانس دارد تمیز نباشند. در بعضـی محل ها شما می بایست برای بهره گیری از سرویس بهداشتی هزینه ای را پرداخت نمایید که اغلب میـان ۲۰ تا ۳۰ سنت سنگاپور می باشد.