تاریخ: ۱۳:۱۷ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو در این پست قصد داریم با موضوع آشنایی با جزیره مالدیو در خدمت شما کاربران عزیز باشیم. در صورتی که قصد سفر یا مهارجرت به این جزیره را دارید لازم است در مورد موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، امکانات رفاهی، غذا ها و میوه های موجود درآنجا و حتی مناطق […]

آشنایی با جزیره مالدیو

در این پست قصد داریم با موضوع آشنایی با جزیره مالدیو در خدمت شما کاربران عزیز باشیم. در صورتی که قصد سفر یا مهارجرت به این جزیره را دارید لازم است در مورد موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، امکانات رفاهی، غذا ها و میوه های موجود درآنجا و حتی مناطق گردشگری این جزیره اطلاعاتی داشته باشید که مقاله آشنایی با جزیره مالدیو میتواند یک پیش زمینه خوبی برای شما باشد. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد.

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

کشور جزیره ای مالدیو در اقیانوس هند قرار دارد و پایتخت آن ماله می باشد. این مجموعه جزایر در جنوب غربی کرانه های هندوست ها قرار گرفته می باشد. مالدیو حاوی ۱۱۹۲ جزیره ی مرجانی کوچک ، مسطح و کم ارتفاع هست که فقط ۲۰۲ جزیره از این جزایر مسکونی می باشد. مساحت مالدیو روی هم رفته ۲۹۸ کیلومتر هست و فقط ۳۰ درصد از کل قلمرو مالدیو را پوشش می دهد.

هر یک از این جزایر کمتر از ۳ متر از سطح دریا ارتفاع دارند. مالدیو تـپه ماهور و رودخانه ندارد. حاوی سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل می باشد. در مالدیو هر جزیره یک هتل دارد و همـه امکانات رفاهی در آن جزیره وجود دارد و به نوبه ی خود هر جزیره یک شهر کوچک می باشد. در این جزایر خواهید توانست از ورزش های آبی ، موسیقی زنده و غذاهای میـان المللی و مکانی لذت ببرید.

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

تردد میـان این جزایر از طریق قایق انجـام می شـود که یکـی دیگر از جاذبه های مالدیو می باشد. در راه قایق ها خواهید توانست شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را از نزدیک ببینید. برای طی کردن مسافت های زیاد تر خواهید توانست از هواپیماهای دریایی بهره گیری نمایید و از مناظر خیلی زیبای اقیانوس هند لذت ببرید. ( تور مالدیو )

 

جاذبه های گردشگری مالدیو عبارتند از :

  بعضـی از جزایر مالدیو مختص گردشگری می باشند و برای اقامت گردشگران تهیـه شـده اند. گردشگران که زیـادتر کارمندان کشورهای همسایه را حاوی می شوند مستقیما از فرودگاه میـان المللی ماله به این جزایر می آیند. از جمله جاذبه های گردشگری مالدیو می توان به رداب های صاف و زلال و کم عمق فیروزه ای رنگ، سواحل زیبا با شن های سفید، سفر باقایق های تفریحی و هواپیماهای دریایی، ورزشهای آبی، موزه ملی و کاخ ریاست جمهوری، مسجد جمعه ماله، مغازه های ماهی فروشی و میوه فروشی و فروشگاههای مکانی اشاره کرد.

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

 

آب و هوای مالدیو چطور هست ؟

مالدیو کشوری گرمسیری هست و دمای هوا در طول سـال ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. در ماه های آوریل تا اکتبر بارندگی های بیشتری در مالدیو رخ می دهد که ناشی از باران های موسمی هند می باشد.

 

برترین وقت برای مسافرت به مالدیو چه وقتی است ؟

برترین وقت سفر به مالدیو و بهره گیری از آفتابش، فصل زمستان می باشد.

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

 

 

امکانات رفاهی موجود در جزایر مالدیو عبارتند از :

هتل ها و ویلاهای روی آب امکانات جامعی را برای مسافرین فراهم می سازد. درون هتل ها مراکز تفریحی برای کودکان فراهم شده می باشد.   در تور مسافرتی مالدیو از تفریحات موجود در این جزایر می توان به غواصی و غواصی ویژه کودکان، حباب سازی برای کودکان، شنا و کلک سواری بر روی کلک های چوبی، مسابقات قایق های بادبانی، اسکی روی آب و تماشای دلفین ها اشاره کرد. (تور نوروز )

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

 

 غذاها و میوه های ویژه کشور مالدیو عبارتند از :

در مالدیو رستوران های سرباز با انجام موسیقی میـان المللی به شیوه زنده همراه با غذاهای میـان المللی و مکانی دریایی به بیشتری وجود دارد. در هر بشقاب غذای رایـج مالدیو ، اندکـی برنج مکانی با مزه ی لذت قسمـت در معجونی از مرغوب ترین گوشت های حیوانات و سبزیجات تفت داده می گـردد و با ماهی و گوشت دیگر حیوانات دریایی سرو می شود . مرکبات مالدیو حاوی مرکبات غنی ، کامل و با کیفیتی شبیه نارگیل ، انبه و موز می باشد.

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

مراکز خرید مالدیو عبارتند از :

به نقل از اطلاعات تور مسافرتی فروشگاه های بیشتری در ماله پایتخت مالدیو و ضمناً هتل ها واقع شده اند که خواهید توانست از آن ها صنایع چوبی و لیف های بافته شده از پوست نارگیل و شیرینی مکانی با نام باندی که با نارگیل پخته می گـردد و ضمناً ماهی دودی و ساعت های زیبا را خریداری نمائید.

آشنایی با جزیره مالدیو

آشنایی با جزیره مالدیو

 نکاتی که دربـاره مالدیو می بایست آگاه باشید :

طول پرواز از تهران تا ماله صرف نظـر از وقـت ترانزیت در دوحه و یا سایـر مسائـل حدود ۶ ساعت می باشد.

اختلاف ساعت ماله با تهران ۱٫۵ ساعت جلوتر از تهران می باشد.

زبان رسمی مالدیو، زبان دیوهی هست که زبانی از خانواده هندوآریایی بوده و با زبان سینهالی (زبان رسمی سری لانکا) هم‌خانواده می باشد.

واحد پول مالدیو روفیا می باشد.

مذهب مهـم مردم مالدیو مسلمان سنی هست و اسلام دین رسمی این کشور می باشد.

در زمان داخل به این کشور وسایل شما توسـط ی اشعه ی ایکس مدیریـت می گـردد و از واردات مشروبات الکلی ، گوشت خوک و عکس های پونوگرافی به شدت ممانعـت می شود .

زمان خروج از این کشور مراقب باشید که بیرون کردن شن و ماسه و صدف دریایی از این کشور ممنوع می باشد.

شماره تلفن ۱۱۲ را برای دسترسی به نخستین مرکز امداد بخاطر داشته باشید.

خب دوستان به پایان مقاله آشنایی با جزیره مالدیو رسیدیم . از توجه شما سپاسگزاریم.