تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
آسیب های اجتماعی نیازمند نگاه جهادی و انقلابی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، وی از فعالیت قرارگاه جواد الائمه(ع) در ۱۱ نقطه خراسان جنوبی بصورت تستی اطلاع داد و اضافه کرد: قرارگاه جوادالائمه(ع) به منظور استفاده از حجم بسیج برای مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با نقاط آلوده فعالیت خود را در ۶ گام طراحی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند،

وی از فعالیت قرارگاه جواد الائمه(ع) در ۱۱ نقطه خراسان جنوبی بصورت تستی اطلاع داد و اضافه کرد: قرارگاه جوادالائمه(ع) به منظور استفاده از حجم بسیج برای مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با نقاط آلوده فعالیت خود را در ۶ گام طراحی کرده هست.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی شناسایی، بسترسازی، کارهای فرهنگی، معالجه، صیانت و مبارزه را من جمله گام های قرارگاه جواد الائمه بیان کرد و گفته بود: علاوه بر این از جانب مردم کردن پیشگیری از اعتیاد و حرکت جهادی و انقلابی در پیشگیری از آسیب‌های اعتیاد من جمله اغراض کلان این طرح هست.

فرخنده با اظهار اینکه در بحث آسیب‌های اجتماعی ضروری هست با نگاه جهادی و انقلابی ورود کنیم اهتمام کرد: به چه سبب که در غیر این صورت به هدف کلیدی دست نخواهیم یافت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گام دوم اعمال طرح را بسترسازی بیان کرد و متذکر گردید: در این طرح مسؤولان ضروری هست به‌صورت مخصوص ورود پیدا کرده و ضروری هست از  پتانسیل مردم و خیرین استفاده و حجم ادارات و سمن‌ها موردنظر باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: در دستاورد ترغیب معتادین به ترک اعتیاد مسأله ارزشمندی هست و ضروری هست در تمام مراحل آبروی خانوادگی آن‌ها محافظت گردد.

وی آخرین فاز از طرح مبارزه با مواد مخدر پایگاه جوادالائمه(ع) را کمیته  مبارزه دانست و اهتمام کرد: در این طرح نیروهای ناجا و قوه قضائیه برخوردهای ضروری را انجام خواهند داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی بافزود: درخواست ما این هست که قرارگاه جوادالائمه(ع) در شهرستان‌ها، نواحی و محله‌ها نیز فعال گردد.

مبارزه با مواد مخدر نیازمند کار فرهنگی و قوه قهریه است

حجت الاسلام محمد راستگو امام جمعه قسمت درح نیز در این همایش اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند کار فرهنگی و قوه قهریه هست و هیچکدام به تنهایی توان ندارد اقدام موثری انجام دهد.

وی افزود: نباید به بحث مواد مخدر آسان نگاه کرد به چه سبب که امروزه مواد مخدر از سنتی به صنعتی مبدل شده هست و متاسفانه مواد مخدر صنعتی وارد مدرسه ها اوائلی نیز شده هست.

راستگو با اظهار اینکه علی‌رغم گذشت ۴۰ سال از انقلاب، تصمیم صحیحی در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گرفته نشده هست گفت: ضروری هست نگاه ویژه‌ای به لطمه های اجتماعی دارا باشیم.

وی متذکر گردید: در زمینه مبارزه با مواد مخدر جنبشی اجتماعی در قسمت درح راه‌اندازی گردید ولی متاسفانه این جنبش به سبب نامهربانی ها و بد قولی بعضی از مدیران در حال تعطیل شدن هست.