گروه: مجله
تاریخ: ۳:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
آرزوی تصویر گرفتن با فیگو را ندارم/به هنگام از جادوگرها سخن می زنم

حسین کعبی در صحبت با خبرنگار راهنمای سفر من در مورد حضور لوییز فیگو ستاره گذشته فوتبال دنیا در مخصوص برنامه نود برای قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیان داشت: خیلیها به من بیان کردند مطلوب بود اکنون که فیگو را دعوت کردند تو را هم به این برنامه دعوت می کردند تا تداعی […]

حسین کعبی در صحبت با خبرنگار راهنمای سفر من در مورد حضور لوییز فیگو ستاره گذشته فوتبال دنیا در مخصوص برنامه نود برای قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیان داشت: خیلیها به من بیان کردند مطلوب بود اکنون که فیگو را دعوت کردند تو را هم به این برنامه دعوت می کردند تا تداعی آن بازی خاطره انگیز ایران و پرتغال در جام جهانی آلمان گردد. ولی در این فوتبال چه فردی یاد حسین کعبی و امثال کعبی هاست؟ برای من اصلا ارزشمند نیست به این برنامه یا هر برنامه دیگری دعوت بشوم زیرا آرزوی  تصویر گرفتن کنار فیگو را ندارم. من تصویر هایم با فیگو را در جام جهانی ۲۰۰۶ گرفتم.

* تولد فیگو را تبریک گفتم
تصویر های یادگاری من کنار فیگو را در جام جهانی ۲۰۰۶ عکاس ها گرفتند و هم اکنون احتیاجی به این ندارم که در یک برنامه تلویزیونی کنار او بنشینم و تصویر یادگاری بیندازم. تصویر یادگاری با فیگو بماند برای آنهایی که تصویر گرفتن با چهره های مطرح ورزش را دوست دارند و رؤیای دیدن امثال فیگو را دارند. این آقایان خودشان فیگو را دعوت کنند و کنارش تصویر دریافت کنند.

* ارزشمند این هست که مردم انسان را فراموش نکنند
تاکنون هم هر کجا هر فوتبال دوستی مرا می بیند یاد آن بازی ایران و پرتغال می افتند و یاد بازی من مقابل فیگو و درمورد آن بازی و صحنه های مرتبط به آن سئوالات فراوانی از من می کنند.

* در فوتبال خوزستان از همه بالاتر هستم
از نظر تعداد بازی ملی در خوزستان هیچکس از من بالاتر نیست و در کل کشور هم تفکر می کنم جزو ده نفر اولی باشم که بیشترین بازی ملی را دارد. کدام فوتبالیست در تاریخ فوتبال خوزستان هست که به اندازه من بازی ملی داشته باشد؟ من با ۹۴ بازی ملی در خوزستان سخن اول را می زنم و با افتخار می گویم در فوتبال خوزستان بالاتر از کعبی نداریم.

در همه رتبه های سنی ملی بازی کردم و در تیم ملی بزرگسالان هم ۹۴ بار پیراهن تیم ملی را بر تن کردم. هزاران فوتبالیست در ایران می باشند که آرزو دارند یکبار پیراهن تیم ملی را از نزدیک نگاه کنند و برای یک دعوت خشک و تهی به اردوی تیم ملی حاضرند چه اقداماتی که نکنند.

* از فردی واهمه ندارم

* حرفم را به آنهایی که مرا تمسخر کردند ثابت کردم
من همان شب روی آنتن زنده به مردم بیان کردم که دو مرتبه به سطح اول فوتبال برمی گردم. آ ولی در عمل حرفم را ثابت کردم و پس از دو سال که از فوتبال دور بودم به سطح اول فوتبال بازگشتم. هم اکنون هم کاپیتان یک تیم لیگ پیروزی هستم و به تیمی که در آن بازی می کنم می بالم و به پیراهنش تعصب و عرق دارم.

* در این فوتبال به هیچکس باج ندادم
خیلیها بودند در سالهایی که فوتبال بازی می کردم مستقیم و غیر مستقیم از من باج خواهی کردند تا مرا پشتیبانی کنند. آ

* پول های میلیاردی تیمهای خوزستانی بماند برای فوتبالیست های غیر خوزستانی

هم اکنون نگاه کنید که در تیمهای خوزستانی پول های میلیاردی را به کدام بازیکنان می دهند؟ به بازیکنان غیر خوزستانی و حتی غیر ایرانی. از انجایی که خارجی ها خوب ترین قراردادها را با این تیمها می بندند.

چقدر فوتبالیست خوزستانی بیرون از خوزستان بازی می کنند؟ من این سخن را برای خودم نمی زنم زیرا خداوند را سپاس خودم آنقدر قدرت دارم که اگر خوزستان نشد جای دیگر بازی کنم. ولی خیلی از فوتبالیست های خوزستان می باشند که توان ندارند حق شان را دریافت کنند و کلاه شان پس معرکه هست.

* همه دکتر و مهندس بودند به جز من
همین اخیرا به خوزستان رفتم برای بازی، گزارشگر هر بازیکنی را که اسم آورد یک لقب دکتر و مهندس هم به او داد.     در این فوتبال همه دکتر و مهندس بودند ولی کعبی حتی اسمش هم مطرح نبود.

* اشکال من این بود که زود مطرح شدم
من بسیار زود در این فوتبال مطرح گردیدم و برای همین خیلیها تفکر می کنند که چقدر سن دارم. ولی همین هم اکنون کم نیستند فوتبالیست هایی که در ایران و بیرون از ایران بازی می کنند و سن شان از من هم زیادتر هست.

اصلا سن در فوتبال مطرح نیست و هرکسی بدنش پاسخ بدهد با هر سن و سالی توان دارد در سطح اول فوتبال بازی کند. اگر سن در فوتبال مطرح بود هم اکنون مهدی رجب زاده با ۳۹ سال سن خوب ترین فوتبالیست ایران نبود. یا همین جباروف که در استقلال بازی می کند و ۳۵ سال سن دارد. کدام فوتبالیست بیست و سه چهار ساله از او خوب تر است؟ همین جباروف می گوید قصد دارد تا جام جهانی بعدی هم فوتبال بازی کند.

* جادوگر ها همدیگر را لو می دهند!
موضوع گرم این روزها بحث جاد و جادوگر در فوتبال هست. ولی به موقعش در مورد سحر و جادو در فوتبال دست به افشاگری می زنم و آنوقت هست که شاهد هستیم خیلی از همین هایی که هم اکنون مرحله مقابله با سحر و جادو گرفتند خودشان ید طولایی در استفاده از آن دارند.

* فعلا با فیش حقوقی و تضمین آزاد هستم

در فوتبال همه ضروری هست اینطور باشند.

* تعصب کی شیوه روی تیم ملی از ما ایرانی ها زیادتر است
به جرات می گویم کی شیوه نسبت به خود ما ایرانی ها به این تیم ملی عرق و تعصب زیادتری دارد. اینقدر که کی شیوه حرص این تیم و کلا حرص فوتبال ما را می خورد خود ما حرص آن را نمی خوریم. کی شیوه یکی از خوب ترین تیمهای ملی تاریخ فوتبال ایران را ساخته و ما به سادگی به جام جهانی آمدیم. برای نخستین بار در طول تاریخ فوتبال دو بار پشت هم به جام جهانی آمدیم و آنقدر توقع ها از تیم ملی بالا رفته که اکنون مدعی صعود به مرحله بعدی هستیم.

این خیلی مطلوب هست که توقع از این تیم خیلی بالا رفته هست، ولی ضروری هست قدری هم واقع بین باشیم. ما به جام جهانی صعود کردیم صحیح، راحت هم صعود کردیم این هم صحیح. ولی آیا اکنون که صعود کردیم تیم ملی را به اندازه قدر کفایت مجهز کردن کرده ایم؟ آیا ابزارها و بخصوص بازی های مد نظر او را تدارک دیده ایم؟ آیا حریفان تدارکاتی مطلوبی را مهیا بازی با تیم ملی کرده ایم که اکنون توقع صعود داریم؟

ولی آیا اکنون که صعود کردیم تیم ملی را به اندازه قدر کفایت مجهز کردن کرده ایم؟ آیا ابزارها و بخصوص بازی های مد نظر او را تدارک دیده ایم؟ آیا حریفان تدارکاتی مطلوبی را مهیا بازی با تیم ملی کرده ایم که اکنون توقع صعود داریم؟ من دوست دارم قرعه کشی جام جهانی به نوع ای باشد که تیم ما با تیمهای بزرگ مانند آلمان، سلسائو، آرژانتین، انگلیس، پرتغال و امثال آن همگروه گردد. مردم هم دوست دارند که تیم ملی با تیمهای بزرگ بازی کند و بازی سوپر استارهای فوتبال دنیا را مقابل ملی پوشان نگاه کنند. بازی مقابل تیمهای بزرگ و قدرت های طراز اول فوتبال دنیا جذابتر از بازی با تیمهای ضعیف تر هست.