آذری: کسر امتیاز یا ممنوعیت نقل و انتقالات گریبانگیر ما هم می‌شد/ فیفا با بارسا هم برخورد کرد

0
اشتراک

آذری: کسر امتیاز یا ممنوعیت نقل و انتقالات گریبانگیر ما هم می‌شد/ فیفا با بارسا هم برخورد کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس، اتفاقی که در طی چند روز اخیر برای استقلال به یک بحران بدل شده است مسئله ممنوعیت حضور این باشگاه در نقل و انتقالات نیم فصل است که سبب شده است آبی های پایتخت رسماً با مشکلی عدیده روبرو شوند.
فراموش نمی کنیم که همین مشکل بدهی در فصلی که پرسپولیس با قطبی قهرمان لیگ برتر ایران شد، سبب شد از این باشگاه ۶ امتیاز کسر شود و حالا با فرمتی دیگر گریبانگیر استقلال شده است.
اینکه باشگاه های ایرانی باشگاه های بدهکاری هستند مسئله جدیدی نیست و همواره وقتی بازیکنان خارجی با قراردادهای یک طرفه و بدون ارائه کیفیت در فوتبال ایران، کشورمان را ترک می کرده اند نگران شکایت آنها بوده ایم. یکی از باشگاه هایی که تا همین چند ماه قبل به شدت درگیر شکایت بازیکنان خارجی سابقش بود، ذوب آهن اصفهان بود.
این باشگاه اصفهانی با شکایت و صدور رای توسط ۱۶ بازیکن سابق داخلی و نیز ۷ بازیکن خارجی روبرو بود که می توانست به یک بحران برای باشگاه اصفهانی بدل شود اما با پرداخت بدهی این بازیکنان، ذوب آهن تقریباً خودش را از مشکلات بعدی نجات داد.
سعید آذری در این ارتباط به فارس گفت:  متاسفانه ما نیز مثل بسیاری دیگر از باشگاه های ایران با مشکلات بدهی و شکایت ورزشکاران روبرو بوده ایم ولی می دانستیم اگر لحظه ای درنگ کنیم با برخورد قاطع فیفا روبرو می شویم. بازیکنانی نظیر کاسترو، استویچکف، میاتوویچ، فلیپه الوز، یورگن گده و کارلوس سانتوس همگی به دلیل بدهی از ما شکایت کرده بودند که بدهی اینها بیش از ۲ میلیارد و نیم بود.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن تصریح کرد: ما از همان ابتدا یکی از رویکردهای خودمان را بر روی پرداخت بدهی هایی که می دانستیم برایمان مشکل ساز می شود گذاشتیم و خوشبختانه در حال حاضر مشکل اساسی از این حیث نداریم و تقریباً همه شاکیان را راضی کرده ایم. از طرف دیگر به این لیست خارجی ها ۱۶ شکایت داخلی هم اضافه می شود که آنها هم می توانست برای ما دردسر ساز شود. دو میلیارد و نیم هم به شاکیان داخلی پرداخت شده است تا باشگاه ذوب آهن بدون کمترین دغدغه ای به کارش ادامه دهد.
وی در مورد مشکل باشگاه استقلال گفت: متاسفانه بعضی از مواقع یک کوتاهی یا ساده اندیشی در مواجهه با نهادهای بین المللی به یک بحران بدل می شود. فیفا و نهادهای حقوقی بین المللی در این ارتباط شوخی ندارند. شما می بینید که در ایران بعضی از دستگاه ها در برخورد با بدهی برخی باشگاه های بزرگ مماشات یا تدبیر انجام می دهند ولی فیفا با بارسلونا هم برخورد کرد چه برسد با یک باشگاه ایرانی. 
وی اظهار داشت: امیدواریم مشکل باشگاه استقلال حل شود و این باشگاه که نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم هست هر چه سریع تر بتواند بر روی فصل پیش رو تمرکز کند اما نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم این است که ما چه از حیث انعقاد قرارداد  و مفاد آن و چه از حیث رعایت قوانین در چارچوب مسابقات داخلی باید خیلی حرفه ای تر عمل کنیم. متاسفانه عدم توجه به این مسائل به صورت دائم دارد باعث مشکلات برای فوتبال ما می شود که این موضوع به اعتبار فوتبال ایران نیز لطمه وارد می کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.