تاریخ: ۱۶:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
آدم باید به علم مجهز گردد تا عقل بتواند کار خود را انجام دهد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، احمد خامسان، ریاست دانشگاه بیرجند، در مراسم دیدار دانشگاهیان بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که بمناسبت روز دانشجو برگزار شده بود، با بیان اینکه روز دانشجو مناسبتی برای ارزیابی رسالت دانشجو در وضع کشور هست، بیان داشت: بر طبق فرمایش […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، احمد خامسان، ریاست دانشگاه بیرجند، در مراسم دیدار دانشگاهیان بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که بمناسبت روز دانشجو برگزار شده بود، با بیان اینکه روز دانشجو مناسبتی برای ارزیابی رسالت دانشجو در وضع کشور هست، بیان داشت: بر طبق فرمایش امام خمینی (ع) دانشجو می‌تواند مبدأ تغییرات در جامعه باشد و از آنجا که دانشگاه از دو رکن بنیادی استاد و دانشجو متشکل، هم استاد و هم دانشجو در ایجاد دگرگونی در جامعه تاثیرگذار می باشند.
خامسان با بیان اینکه از دانشگاه انتظار می‌رود که نیاز‌های کشور را شناسایی کنند، اضافه کرد: دانشگاه چند وظیفه ذاتی دارد که می‌توان به تولید علم و انجام پژوهش برای حل مشکلات جامعه اشاره کرد، اما از همه این‌ها مهم‌تر تربیت نسلی دارای تعهد هست که بتواند در آینده کشور نقش آفرینی کند.     ریاست دانشگاه بیرجند با اهتمام براینکه باید با مقتضیات زمان آشنا باشیم و نیاز‌های کشور را بشناسیم، دنبال کرد: دانشجویانی که در این مراسم گردهم آمده اند، از دغدغه مندترین دانشجوهای استان می باشند که باید فضای دانشگاه را به سمتی ببرند که نسبت به آینده کشور و تربیت نیرو‌های مختصص سوق پیدا نماید.     پس از ان عده ای از مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های خراسان جنوبی دغدغه‌های خود را با حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کردند.         وی با بیان اینکه آدم باید به علم مجهز گردد تا عقل بتواند کار خود را انجام دهد، تصریح نمود: آدم موجودی هست در خلقت که بدون علم چیزی نمی‌تواند داشته باشد و همه اموراتش باید با علم صورت پذیرد و این در حالی هست که دیگر موجودات امور خود را یا با طبیعت یا غریزه می‌گذرانند.       وی با بیان اینکه علم را باید از جنبه تئوری و فرضیه به میدان عمل بیاوریم، گفت: حیات عقل به علم هست و حیات علم به این هست که آن را به طور عملی پیاده کینم وگرنه علمی که منحصرا در ذهن باشد، رشد نمی‌کند و موجب پیشرفت آدم نمی‌شود.     نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: یکی از آثار انقلاب ما که باید دیده گردد و اگر دیده نشود، ما مقصر هستیم، این هست که باید کار علمی انجام دهیم و این مشکلاتی که امروز داریم به علت این هست که به علم و دانشی که به دست آورده ایم، در جامعه به کار نمی‌گیریم.

این مطلبو از دست ندید!  موزه علم و طبیعت دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده کشور در سال ۹۷ شد