تاریخ: ۱۸:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
آخرین نفس های "بشار"؛کمربند خوش نقش و نگار پایتخت طبیعت ایران رنگ باخت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ، رود بشار مثل کمربند زیبایی بر قامت رعنای پایتخت طبیعت ایران دلربایی می‌کرد و این روزها دیگر حال و روز خوشی ندارد به گونه‌ای که نمی‌تواند برای ماهی‌ها خوش رنگ و لباس مهمان‌نوازی کند. رود بشار از شهر یاسوج می‌گذرد و سالیانه بیشتر از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ، رود بشار مثل کمربند زیبایی بر قامت رعنای پایتخت طبیعت ایران دلربایی می‌کرد و این روزها دیگر حال و روز خوشی ندارد به گونه‌ای که نمی‌تواند برای ماهی‌ها خوش رنگ و لباس مهمان‌نوازی کند.

رود بشار از شهر یاسوج می‌گذرد و سالیانه بیشتر از ۱٫۵

"

آب منطقه‌ای متهم ردیف اول مصیبت زیست محیطی "بشار"

معاون سازگاری امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نابود شدن آبزیان و مصیبت زیست محیطی در رودخانه بشار یاسوج گفت: باید آب منطقه‌ای از کشت برنج و لوبیا در کنار این رودخانه جلوگیری می‌کرد.

عزیز فیلی گفت: به دلیل خشکسالی‌های موخر و برداشت بی رویه و غیر قانونی از رودخانه بشار یاسوج یک مصیبت زیست محیطی با نابود شدن آبزیان بوجود آمده که باید برای مدیریت این با اهمیت تدبیری اندیشیده گردد. 

 وی با اشاره به تشکیل کمیته اضطرار رهایی رود بشار یاسوج، عنوان نمود: بر طبق مصوبه هیئت دولت قطعی بود خبری از کشت فرآورده ها آب‌بر من جمله برنج نباشد ولی در کنار شهر یاسوج و بستر رودخانه بشار بعضی برنج‌کاری کردند که به سبب عدم ممانعت آب منطقه‌ای خسارت جبران ناپذیری به آبزیان این رودخانه وارد گردید.

این مطلبو از دست ندید!  خوزستان|نماینده مردم اندیمشک در مجلس: توسعه محیط زیست نیازمند توسعه فرهنگ عمومی است

فیلی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه دیگر برنج‌کاری‌ها در آستانه برداشت محصول بوده باید طوری مدیریت کنیم که این دسترنج کشاورزان برای سال کنونی هدر نرود، ابراز کرد: ولی برای سال‌های دیگر باید به جد ورود نماییم و با هیچ کسی مماشات نداشته باشیم.

معاون سازگاری امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد دنبال کرد: بدون هیچ تعارفی مسئولین و متولیان امر نسبت به قطع برداشت غیر قانونی آب از رودخانه بشار و علاوه بر این کاهش ۵۰ درصدی حق آبه مجوزدارها از این رودخانه اقدام کنند تا لکن بتوانیم آبزیان را رهایی دهیم.

فیلی با تاکید بر اینکه ساماندهی رودخانه بشار نیازمند پیگیری و سماجت متولیان امر است، گفته بود: مردم باید بدانند بشار مالک دارد و نباید به نابود شدن کشیده گردد.

فیلی تاکید کرد: کشت پایزه و بهاره در کنار رود بشار یاسوج ممنوع بوده و از هم حالا آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی باید تدبیرهای لازم را بیندیشند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش زمین خواری در بستر رودخانه بشار یاسوج دلواپس کننده بوده و باید در این زمینه تدبیری اندیشیده گردد.

"بشار" یا گوشت "نذری"!