گروه: بلیط
تاریخ: ۷:۴۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
آخرین تمهیدات بخش حمل ونقل برای رفت و آمد راحت زوار اربعین

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اربعین برای زیادی از زوار به عنوان یک سفر معنوی زیادی با اهمیت هست و هرساله راه پیمایی اربعین باشکوه تر از سال گذشته برگزار می گردد در این بین ناوگان حمل ونقلی  برای انتقال مسافران بسیار کارهای بسیار […]

آخرین تمهیدات بخش حمل ونقلی در ایام اربعین/ آمادگی تمامی ناوگان کشور برای جابجایی زائرانبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اربعین برای زیادی از زوار به عنوان یک سفر معنوی زیادی با اهمیت هست و هرساله راه پیمایی اربعین باشکوه تر از سال گذشته برگزار می گردد در این بین ناوگان حمل ونقلی  برای انتقال مسافران بسیار کارهای بسیار وسیع ای انجام داده تا زوار با مشکلی رو به رو نشوند.

در این باره عبد‌الهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه تمام مرزهای زمینی برای رفت و آمد زوار اربعین آماده هست، گفت: برای گذر از مرز خسروی سازمان راهداری تصمیم‌گیر نیست و مسئولین ارشد هر دو کشور ایران و  عراق باید برای رفت و آمد زوار هماهنگ باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مسافران می‌توانند در قالب کاروان‌های زمینی از مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه رفت و آمد کنند.

دولت مشکل لاستیک  را حل نماید

احمدرضا عامری مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام نمود: نرخ بلیت اتوبوس برای جابه‌جایی زوار مشابه سال گذشته محاسبه می‌شود و هیچ مشکلی  از لحاظ کم بودن ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای نداریم.

عامری تصریح کرد: از دولت درخواست کرده‌ایم که در این ایام مشکل کم بودن لاستیک را رفع کند تا اتوبوس‌ها برای رفت و آمد دچار مشکل نشوند، علاوه بر این برای جلوگیری از گران‌ فروشی بلیت در این ایام  بازرسی‌های دقیقی صورت می‌گیرد و مسافران می‌توانند بلیت‌های خود را در قالب انفرادی و گروهی تهیه کنند.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸| اقامت بیش از یک میلیون نفر-شب در استان فارس؛ حافظیه همچنان در صدر بازدیدها

وی گفت: در این ایام ۴۶ هزار دستگاه سواری اجاره و ۴۵ هزار دستگاه مینی‌بوس به زوار خدمات عرضه می‌کند.

راه‌اندازی ۱۶۰ رام قطار مسافری فوق‌العاده برای ایام اربعین

میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن، تصریح نمود: در بخش حمل‌ونقل ریلی برای ایام اربعین  160 رام قطار مسافری فوق‌العاده و ۱۳۴ رام قطار ترکیبی تهران_مهران مدنظر داشته شده تا مسافران برای جابه‌جایی از طریق ریل مشکلی نداشته باشند.

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بخش حمل‌ونقل هوایی برای جابه‌جایی زوار نرخ بلیت‌های هوایی را معین نمودند تا تقاضا کنندگان برای دریافت بلیت با مشکل رو به رو نشوند به به صورتی که نرخ پروازهای اربعین از تهران و سایر شهرستان‌ها به نجف و بغداد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و از مشهد به نجف و بغداد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مدنظر داشته شده هست.

طبق این گزارش تمام  بخش‌های حمل ونقل کشوری برای خدمت رسانی به زوار در ایام اربعین در آماده باش کامل می باشند.