آبشار هفت پره میلاش ، رحیم آباد

0
اشتراک

آبشار هفت پره میلاش ، رحیم آباد

آبشار میلاش رودسر یکی از زیباترین آبشارهای منطقه رحیم آباد است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرارداشته و از کوه بندبن سرچشمه می گیرد روستای میلاش در ۳۰ کیلومتری بخش رحیم آباد و ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده و از روستاهای دهستان اشکور سفلی است

photo_2016-08-22_17-16-52
آبشار میلاش، به ارتفاع ۲۵ متر، عرض هشت متر و مساحت ۱۵۰ متر است، آب از شیب ۸۵ درجه به پایین با فـشار سرازیر می شود. آبشار میلاش در تابستان هفت پره آبی دارد و عمق استخر آن در۷۰ سانتی متر متغیر است چون آب آن بصورت پلکانی سقوط می کند استخری عمیق پای آن ایجاد نشده است. درجه حرارت آب بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد متغیر است و مساحت حوضچه آن ۳۰ متر است، صخره سنگی ایجاد شده در محدوده آبشار ۳۲ متر است.
به غیر از آبشار میلاش، منطقه “کهنه سره” از نقاط باستانی روستا بوده و سکونتگاه انسان های گذشته به شمار می آید این اثر در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۷۶۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است که می توانید از بومیان منطقه، اطلاعات دسترسی به آن را پرس و جو کنید.

photo_2016-08-22_17-17-10

photo_2016-08-22_17-17-25

مسیر دسترسی به آبشار میلاش رودسر :
برای دسترسی به آبشار میلاش از شهرستان رودسر به سمت رحیم آباد حرکت کنید و بعد از عبور از روستای زیاز به دیورود خواهید رسید. بعد از حدود ۲ ساعت کوهپیمایی و عبور از باغ های فندق به آبشار میلاش می رسید. به عبارتی اول از یک باغ فندق می گذرید و در حدود ۵۰۰ متری به راهی باریک بَر می خورید که به جنگلی قدیمی منتهی می شود. جنگلی با انبوهی از درختان مَمَرز. به دره  مازی بُن که برسید می تونید آبشار سجیران سِحرانگیز را ببینید.

photo_2016-08-22_17-17-18

photo_2016-08-22_17-17-02

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.