دریاچه و سد آویدر

در فاصله حدودا ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در استان مازندران قرار دارد. این سد خاکی و دریاچه پشت آن در فاصله ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار گرفته است که به دلیل همین موقعیت جغرافیایی به مکانی بسیار زیبا و دیدنی بدل شده است و […]

در فاصله حدودا ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در استان مازندران قرار دارد. این سد خاکی و دریاچه پشت آن در فاصله ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار گرفته است که به دلیل همین موقعیت جغرافیایی به مکانی بسیار زیبا و دیدنی بدل شده است و از مکانهای دیدنی و گردشگری شهر نوشهر به شمار می آید.

Screenshot_2016-07-19-19-56-19-1

نزدیکی کوه و این دریاچه تقریبا وسیع، زیبایی خاصی به منطقه بخشیده است . ضمن اینکه وجود فضای باز اطراف دریاچه آویدر اطراق برای یک سفر یکروزه را ممکن می سازد . در قسمتی از دریاچه جزیره کوچکی ایجاد شده است که زیبایی این دریاچه را دوچندان کرده است. در داخل دریاچه ماهی هم وجود دارد . به این ترتیب اگر به ماهیگیری و سکوت دلنشین طبیعت علاقه دارید ، قلاب ماهیگیری خود را فراموش نکنید.

Screenshot_2016-07-19-19-57-04-1

از ویژگی های خوب دریاچه و سد آویدر که سفر به آن را دلپذیرتر می کند وجود امکانات رفاهی نسبتا مناسبی می باشد :

● امکان اسکان شبانه (البته با هماهنگی مسوولان سد) وجود دارد.

● امکاناتی مانند رستوران و سرویس بهداشتی در اطراف دریاچه طراحی و ساخته شده است.

امکانات تفریحی داخل مجموعه :

•ماهیگیری
•اسب سواری
•دوچرخه سواری
•قایق سواری از نوع پدالی
•قایق سواری از نوع موتوری (تندرو)
•سوپر مارکت دریاچه

Screenshot_2016-07-19-19-56-36-1

Screenshot_2016-07-19-19-57-38-1

Screenshot_2016-07-19-19-55-56-1

مسیر دسترسی:

اگر از چالوس به سمت نوشهر حرکت کنیم ، بعد از نوشهر، در حالی که حدود 10 کیلومتر از پارک جنگلی سی سنگان گذشته اید، در سمت راست و نرسیده به روستایی بنام صلاح الدین کلا تابلویی را خواهید دید که رویش نوشته «سد خاکی»؛ همانجا مسیرتان را تغییر دهید و به سمت جنوب برانید.
طول این جاده تا سد آویدر حدود 5 کیلومتر میباشد که بیشتر آن آسفالت است و بایستی از کنار روستاهای صلاح الدین کلای سفلا ، اولیا و همینطور ملاکلا بگذریم.

در سفر به مازندران تفریح و لذت بردن از زیباییهای دریاچه آویدر را در برنامه خود از یاد نبرید.

دریاچه و سد آویدر به نام های دریاچه و سد صلاح الدین کلا، نیز شناخته می شود