گروه: ایران
تاریخ: ۱۱:۰۴ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
تصاویر/ نمایشگاه کتاب در مسجد ۷۰۰ ساله اشکذر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدبانو؛ رضوانشهر شهری با قدمت دوهزار ساله از توابع شهرستان اشکذر است که یکی از قدیمی ترین مساجد تاریخی را با قدمت ۷۰۰ سال در دل خود جای داده است. نمایشگاه کتاب و صنایع دستی به منظور بهره مندی هر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدبانو؛ رضوانشهر شهری با قدمت دوهزار ساله از توابع شهرستان اشکذر است که یکی از قدیمی ترین مساجد تاریخی را با قدمت ۷۰۰ سال در دل خود جای داده است.

نمایشگاه کتاب و صنایع دستی به منظور بهره مندی هر چه بیشتر بازدید کنندگان از این مکان تاریخی ویژه ایام تعطیل و پایان هفته دایر است که مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

شهر رضوانشهر دارای مجموعه های تاریخی متعددی است که از آنها می توان به مسجد ریگ اشاره کرد که یکی از آثار قرن هشت هجری است و در چندین سال قبل در دهه ۷۰ بر اثر اتفاقات ایجاد شده از زیر ریگزارهای موجود در این بخش از زیر خاک بیرون کشیده شده است ولی همچنان در اطراف آن ریگزارهای فراوانی است و سالیانه بازدید کنندگان زیادی در داخل و خارج از استان را به خود جذب می کند.

مسجد ریگ رضوانشهر به شماره ۲۴۰۲ مورخ  مرداد ۸۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .

انتهای پیام /