گروه: بلیط
تاریخ: ۷:۰۰ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
برای اولین بار در ایران: بلیط هواپیما چارتر را با ضمانت بخرید

یکی از روش‌های مدیریت هزینه سفرهای هوایی، تهیه بلیط ارزان قیمت هواپیما است. این مساله سبب می‌شود که بسیاری از مسافران به فکر تهیه بلیط هواپیما چارتر بیافتند. اما خرید بلیط چارتر نیز مزایا و معایب خود را دارد. بلیط چارتر قبل از تهیه بلیط هواپیما چارتر باید با تعریف آن آشنا شوید. واژه چارتر […]

یکی از روش‌های مدیریت هزینه سفرهای هوایی، تهیه بلیط ارزان قیمت هواپیما است. این مساله سبب می‌شود که بسیاری از مسافران به فکر تهیه بلیط هواپیما چارتر بیافتند. اما خرید بلیط چارتر نیز مزایا و معایب خود را دارد.

بلیط چارتر

قبل از تهیه بلیط هواپیما چارتر باید با تعریف آن آشنا شوید. واژه چارتر در لغت به معنی اجاره هواپیما و یا صندلی است که معمولا از سوی شرکت‌های هواپیمایی به آژانس‌ها و موسسات گردشگری ارایه می‌شود. مهمترین مزیت در خرید بلیط هواپیمای چارتر شده برای مسافران عمومی قیمت ارزان آنهاست.

معایب بلیط چارتر

· بلیط های چارتری را نمی‌توان کنسل کرد و در صورت از دست دادن پرواز هم پولی به شما بازگردانده نمی‌شود.

· بلیط چارتر این است که نرخ بلیط کودک (۲ تا ۱۲ سال) مانند قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می‌شود. در صورتی که پروازهای سیستمی برای بلیط هواپیما برای کودکان نرخ کمتری را عرضه می‌کنند.

در نتیجه بهتر است تنها زمانی از بلیط‌های چارتری استفاده کنید که کودکی همراهتان نیست و از انجام سفر خود اطمینان دارید. توجه داشته باشید که در پروازهای چارتر هزینههای بیمه و بلیط نوزاد (۰ تا ۲ سال) توسط نماینده ایرلاین و در فرودگاه اخذ می‌گردد.

۳- ضمانت بلیط چارتر توسط دیجی چارتر

اما دیجی چارتر برای افزایش خدمت رسانی به کاربران خود برای اولین بار در ایران اقدام به ضمانت بلیط چارتر هواپیما کرده است، به این ترتیب که چنانچه پرواز مسافر به هر دلیلی جز جا ماندن از پرواز، کنسل شود (چون شرایط نامساعد آب و هوا و یا باطل شدن پرواز توسط ایرلاین و یا بدلیل نبودن اسم مسافر در لیست مسافران بخاطر خطای چارتر کننده) دیجی چارتر در اولین پرواز ممکن، بلیط را برای مسافر تهیه کرده و مابه التفاوت هزینه های بلیط را خود متقبل شده و هزینه اضافی برای کاربران وجود نخواهد داشت و در صورتی که بلیط ارزانتر هواپیما برای مسافر تهیه کند، مابه التفاوت مبلغ بلیط به کاربر مسترد خواهد شد.