گروه: بلیط
تاریخ: ۶:۰۶ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
از ناگفته‌های “مانی مزکی” تا “گذشتن و رفتن پیوسته”/همه در گروه “بمرانی” با هم فامیل هستیم

مانی مزکی سرپرست گروه موسیقی بمرانی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: در راستای فعالیت گروه بمرانی ما یکسری از کارهایی را که دوست داشتیم،‌ با عشق انجام دادیم و بعد از حدود ۸ سال کار کردن اتفاق های خوب برای گروهمان در حال رخ دادن است.وی ادامه داد: ما […]

مانی مزکی سرپرست گروه موسیقی بمرانی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: در راستای فعالیت گروه بمرانی ما یکسری از کارهایی را که دوست داشتیم،‌ با عشق انجام دادیم و بعد از حدود ۸ سال کار کردن اتفاق های خوب برای گروهمان در حال رخ دادن است.
وی ادامه داد: ما همچنین یک موسیقی ویدئویی داشتیم که همه آن را خیلی دوست داشتند و شاید همین موضوع هم باعث شد که دیگر آثار موسیقایی را با دید متفاوت تری گوش بدهند.

مزکی تصریح کرد: همچنین مدل صدای بهزاد عمرانی نیز در ابتدا کمی برای شنونده ها جدید به نظر می رسید و شاید الان به دلیل بیشتر شنیدن شدن این صدا بهتر می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.
سرپرست گروه موسیقی “بمرانی” در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: بهزاد عمرانی که خواننده گروهمان است ،‌ از سال ۱۳۸۵ ، ۱۳۸۶ خودش به تنهایی کار می کرد و موسیقی هایی تولید می کرد تا اینکه در سال ۱۳۸۷ ما به تدریج به عنوان اعضای یک گروه دور یکدیگر جمع شدیم.

وی افزود: ما همه اعضای گروه “بمرانی” با همدیگر فامیل هستیم. در سال ۱۳۸۷ بهزاد تصمیم به رفتن از ایران گرفته بود تا اینکه آهنگ “یادگاری ” را همه با هم ضبط کردیم و کم کم گروهمان بزرگتر شدو شکل گرفت.

مزکی همچنین یادآور شد: در ابتدا موسیقی تئاتر کار می کردیم تا کم کم در زمینه آهنگسازی یک آلبوم موسیقی کودک به ما پیشنهاد شد و در چارچوب های موسیقی مجاز شروع به فعالیت کردیم.

وی توضیح داد: تصور می کنم ما چند نفر شانس بسیار خوبی آوردیم که همه چیز دست به دست هم داد موفق بشویم و به علاوه اینکه ما یک تهیه کننده با یک گروه حرفه ای نیز پیدا کردیم. همچنین نکته دیگر این است که ما تصمیم نگرفتیم مانند یک گروه باشیم بلکه همه ما دلمان می خواست با همدیگر ساز بزنیم و شبیه به موسیقی هایی را که در حوزه شنیداری مان شنیده ایم، بسازیم و با همین هدف آغاز به فعالیت کردیم.
سرپرست گروه “بمرانی” همچنین گفت: آلبوم جدیدمان با عنوان “گذشتن و رفتن پیوسته” ۱۰ قطعه دارد که یکی از آن ها کاور و ۹ قطعه دیگر ،‌اثر خود گروهمان است که در این میان یکی از قطعات بازخوانی یک اثر قدیمی محسوب می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: فکر می کنم جشنواره هایی مانند جشنواره موسیقی فجر موقعیت خوبی را ایجاد می کند که موسیقی های متفاوتی مانند موسیقی ما به گوش مخاطبان برسد و امسال نسبت به سال گذشته شرایط خیلی بهتر شده البته ما علاقمند هستیم که به موسیقی های متفاوت بهای بیشتری داده شود تا این گروه ها بیشتر شنیده شوند.
مزکی خاطرنشان کرد: تصور می کنم جشنواره موسیقی فجر به لحاظ تنوع گروه های موجود و قیمت مناسب بلیت ها، شرایطی را فراهم می کند که مخاطبان بتوانند تجربه های موسیقایی جدیدی را در حافظه شنیداری خود ثبت کنند، ضمن اینکه به عقیده من آدم هر چه قدر بزرگتر تصمیم بگیرد اتفاق های بزرگتری را رقم خواهد زد و از این جهت در مواردی به اجراهای بین المللی نیز فکر می کنیم.

گفت و گو از مهدیار حسن پور